| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > ADAC: rekordowa liczba wezwań do awarii w 2010

ADAC: rekordowa liczba wezwań do awarii w 2010

W 2010 roku ADAC odebrał wręcz rekordową liczbę wezwań do awarii samochodów, dokładnie 4 miliony 250 tysięcy 724. Głównie był to wynik niezwykle srogiej zimy, ale i letnich upałów. W poprzednim roku tego typu zdarzeń było o 8,1% mniej niż w 2010 r.

Skąd taki nagły wzrost liczby usterek? Powodem były głównie trudne warunki pogodowe, w tym sroga i długa zima, ale także silne upały latem. Warto w tym miejscu dodać, że Niemcy coraz częściej wybierają się w dłuższą trasę własnym autem, a rzadziej korzystają z transportu publicznego, co tłumaczy też część wzrostu liczby awarii.

Zobacz też: Strażak wlepi ci mandat

Według danych ADAC problemy z reguły były wynikiem rozładowanego akumulatora, ale też uszkodzonego rozrusznika i alternatora. ADAC skuteczniepomagał w usuwaniu usterki, w aż 84,4% przypadków udawało się ponownieuruchomić samochód i ruszyć w drogę.

ADAC często musiał też interweniować w dość dziwnychprzypadkach, takich jak zatrzaśnięcie kluczyków w kabinie auta lub brak paliwaitp. 

Zobacz też: Straż miejska nie ma prawa używać fotoradarów

Co to jest ADAC?

To niemiecki automobilklub liczący 17,21 milionów członków i18 oddziałów regionalnych. Po amerykańskim stanowi drugi automobilklub naświecie, a zarazem największe stowarzyszenie motocyklistów (ADAC zrzesza ich aż1,5 mln).

Jego głównym zadaniem jest monitoring i promowanie transportu, sportówmotorowych, a także turystyki, chroniąc przy tym interesy zmotoryzowanych.

Ponadtodziała na rzecz rozwoju ruchu drogowego, czuwa nad bezpieczeństwem i promujeedukację, angażuje się także w działania na rzecz ochrony środowiska.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Informacja Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »