REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe Porsche Cayenne 2015: zużywa tylko 3,4 l benzyny na 100 km!

Porsche Cayenne 2015
Porsche Cayenne 2015
porsche

REKLAMA

REKLAMA

Porsche opublikowało pierwsze zdjęcia i informacje na temat nowego Cayenne. Auto występować będzie w pięciu wersjach: Cayenne S, Cayenne Turbo, Cayenne Diesel, Cayenne S Diesel oraz po raz pierwszy w historii tego auta– Cayenne S E-Hybrid.

REKLAMA

REKLAMA

Z zewnątrz Porsche Cayenne upodobniło się do mniejszego modelu Macan. Nowy jest przedni pas, przednie błotniki i pokrywa silnika. Dodano charakterystyczne wloty powietrza z lotkami kierującymi powietrze do intercoolerów. Zmodyfikowane zostały biksenonowe reflektory, standardowo montowane w modelu bazowym w oraz odmianie S, wraz z czteropunktowym oświetleniem LED-owym do jazdy dziennej. Wersja Turbo w standardzie posiada reflektory LED-owe razem z systemem Porsche Dynamic Light System (PDLS).

Z tyłu nowego Porsche Cayenne zamontowano nowe, przestrzenne klosze lamp. Wgłębienie tablicy rejestracyjnej i uchwyt bagażnika zostały płynniej wkomponowane w tylną klapą. Wydech został wbudowany w tylny zderzak. Każdy Cayenne dysponować będzie automatycznie sterowaną klapa bagażnika.

REKLAMA

Zmiany we wnętrzu pojazdu są prawie niezauważalne. Poza nową kierownicą, która kształtem nawiązuje do tej stosownej w topowym modelu 918, trudno dostrzec większe modyfikacje. Zmiany zaszły za to pod nadwoziem auta. Po raz pierwszy w modelu Cayenne pojawią aktywne klapy powietrza, zlokalizowane w środkowym odcinku układu dolotowego. Wzorem aut BMW komputer auta będzie decydował o dopływie powietrza do silnika i układu chłodzenia w zależności od obciążenia motoru, temperatury otoczenia itp. Klapy będą także mogły obniżyć współczynnik oporu aerodynamicznego dla poprawy osiągów.

Istotne zmiany zaszły w gamie silnikowej Porsche Cayenne. Wersja S otrzymała nowa, 3.6-litrową jednostkę V6 biturbo o mocy 420 KM i momencie obrotowym równym 550 Nm. Przyspieszenie 0-100 km/h zajmuje tej odmianie 5,5 s (o 0,4 s szybciej niż w obecnym modelu). Amatorzy mocnych wrażeń będą mogli zdecydować się na wersję Turbo. 4.8-litrowy silnik V8 biturbo generuje 520 KM mocy i 750 Nm momentu obrotowego co pozwala rozpędzić niemieckiego SUV-a od 0 do 100 km/h w 4,5 s. Maksymalna prędkość nowego Cayenne Turbo to 279 km/h.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wśród silników wysokoprężnych klienci będą mogli wybierać pomiedzy jednostką 3.0 TDI o mocy 262 KM (0-100 km/h w 7,3 s) lub motorem 4.2 TDI 385 KM (0-100 km/h w 5,4 s ; V-max 252 km/h).

Absolutną nowością będzie Porsche Cayenne S E-Hybrid. Jest to pierwszy na świecie hybrydowy SUV z możliwością ładowania akumulatorów z gniazdka (plug-in). Model ten wyposażono w litowo-jonowy akumulator trakcyjny o pojemności 10,9 kWh, który w trybie elektrycznym zapewnia zasięg od 18 do 36 km, w zależności od stylu jazdy i topografii drogi. Ponad dwukrotnie zwiększono moc silnika elektrycznego – z 47 do 95 KM. Z silnikiem elektrycznym współpracuje 3-litrowy, doładowany kompresorem motor V6 o mocy 333 KM.  Łączna moc hybrydy to 416 KM i 590 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Według producenta średnie spalanie wynosić będzie zaledwie 3,4 l/100 km! Mimo niskiego zużycia paliwa osiągi mają być na miarę Porsche  - przyspieszenie od 0 do 100 km/h równe 5,9 s, a prędkość maksymalna sięgnie 243 km/h.

Nowe Porsche Cayenne dostępne będzie w sprzedaży od października 2014 roku. Ceny z rynku niemieckiego:

  • Porsche Cayenne Diesel - 66 260 euro
  • Porsche Cayenne S 80 183 euro,
  • Porsche Cayenne Turbo  128 378 euro
  • Porsche Cayenne S E- Hybrid 82 087 euro.
Porsche Cayenne 2015
porsche
Porsche Cayenne 2015
porsche
Porsche Cayenne 2015
porsche
Porsche Cayenne Turbo 2015
porsche
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

REKLAMA