REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Lamborghini Huracan - wyczekiwany następca Gallardo!

Lamborghini Huracan
Lamborghini Huracan
Lamborghini

REKLAMA

REKLAMA

Włosko-niemiecki koncern Lamborghini nareszcie przedstawił następcę produkowanego przez 10 lat modelu Gallardo. Nowy pojazd nazywa się Huracan i już samą nazwą sugeruje ogromną moc jaką otrzyma do dyspozycji jego kierowca.

Lamborghini Huracan: następca Gallardo

Lamborghini Gallardo produkowane było w latach 2003-2013. Sprzedaż zakończono 25 listopada tego roku wynikiem 14 022 sztuk. Wynik godny pochwały jeśli wziąć pod uwagę wiek konstrukcji i stale udoskonalane auta konkurencyjnych marek. Rezultat ten to zasługa m.in. wielu serii limitowanych, które z jednej strony wpływały pozytywnie na wygląd Gallardo a z drugiej poprawiały jego osiągi. Pierwsze limitowane do 250 sztuk egzemplarze Gallardo pojawiły się w 2005 roku. Oznaczone symbolem SE (Special Edidtion) dysponowały tym samym 5-litrowym silnikiem co bazowa wersja, ale w przypadku SE został on wzmocniony do 520 KM (standardowa wersja miała moc 500 KM) a skrzynia zyskała krótsze przełożenia (1-5).

REKLAMA

Zobacz też: SLS AMG GT Final Edition - koniec serii SLS

Lamborghini Gallardo

Z czasem pojawiały się coraz to mocniejsze odmiany Gallardo jak Superleggera (530 KM, niższa masa), LP 560-4 (nowy silnik 5.2 V10 o mocy 560 KM) czy szczytowy po względem mocy wariant LP570-4 Squadra Corse (570 KM).  Oprócz tego kierownictwo firmy postanowiło o wprowadzeniu wersji z napędem tylko tylnej osi (Gallardo LP550-2 Valentino Balboni lub późniejszą wersją ze skrzynią manualną LP 550-2). Standardowo bowiem Gallardo posiadało napęd wszystkim kół.

Lamborghini Huracan

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Lamborghini Huracan: nadwozie

Nowe Lamborghini Huracan mimo zastosowania nadwozia będące mieszanką włókna węglowego i aluminium (pomysł o samym włóknie węglowym okazał się zbyt kosztowny) nieco przytyło wobec ostatnich wersji tego modelu. Masa wzrosła z 1410kg to 1422kg. Jest to efekt doposażenia wnętrza auta w rozwiązania służące zapewnieniu wyższej wygody i komfortu w użytkowaniu tego modelu na co dzień.

Zobacz też: Nissan GT-R 2014 – zmiany i nowości

Lamborghini Huracan: osiągi

Aby zadowolić amatorów wysokich osiągów pod maską Lamborghini Huracan pracować będzie silnik 5.2 V10 generujący moc 610 KM przy 8250 obr./min i moment obrotowy równy 560 Nm dostępny przy 6500 obr./min. Napęd będzie przenoszony na wszystkie koła poprzez 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynię biegów .Przyspieszenie 0-100 km/h zajmować ma 3,2 s a 0-200 km/h tylko 9,9 s. Prędkość maksymalna ma wynosić 320 km/h.

W zależności od aktualnych warunków na drodze i upodobań kierowcy, ten ostatni będzie mógł wybrać tryb jazdy autem - Strada, Sport i Corsa. Ostatni z trybów przeznaczony jest głównie na tor bądź do najbardziej dynamicznej jazdy.

Lamborghini Huracan standardowo wyposażone będzie w ceramiczno-węglowe tarcze hamulcowe a jako opcję będzie można zamówić m.in. amortyzatory o regulowanej sile tłumienia. Wnętrze nowego Lamborghini uległo znaczącej poprawie względem poprzednika zwłaszcza pod kątem użytych do jego wykończenia materiałów. Głównym elementem kabiny będzie ponad 12-calowy ekran ciekłokrystaliczny , który wyświetlać będzie m.in. aktualną prędkość, obroty silnika oraz elementy multimedialne.

Produkcja następcy Gallardo rozpocznie wiosną 2014 roku.

Lamborghini Huracan bok
Lamborghini
Lamborghini Huracan wnętrze
Lamborghini
Lamborghini Huracan
Lamborghini
Lamborghini Huracan przód
Lamborghini
Lamborghini Huracan tył
Lamborghini
Lamborghini Gallardo
Lamborghini
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

REKLAMA

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

REKLAMA