REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Citigo: Nowa mała Skoda

Skoda Citigo w polskich salonach sprzedaży pojawi się na początku 2012 roku. Fot. Skoda
Skoda Citigo w polskich salonach sprzedaży pojawi się na początku 2012 roku. Fot. Skoda

REKLAMA

REKLAMA

Jeszcze w tym roku marka Skoda zaprezentuje swój najnowszy produkt- model Citigo. Auto będzie pozycjonowane w segmencie A00 i jego bezpośrednim konkurentem będzie Volkswagen Up!

Skoda Citigo zadebiutuje w Czechach jeszcze w tym roku, w pozostałych krajach Europy pojawi się na początku lata 2012. Samochód oferuje optymalne wykorzystanie przestrzeni i miejsca dla czterech pasażerów. Wprowadzony na rynek zostanie najpierw model w wersji 3-drzwiowej, a w następnej kolejności jego 5–drzwiowa odmiana.

REKLAMA

"Citigo to jeden z filarów naszej strategii rozwoju. Pojawia się w nowym i bardzo obiecującym dla nas segmencie małych aut miejskich.” – powiedział Prezes Zarządu ŠKODA Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. - „Nowy produkt w pełni współgra z filozofią korporacyjną marki ŠKODA wyrażającą się poprzez hasło "Simply Clever". Pomimo swojego małego rozmiaru, oferuje przestronne wnętrze, jest zaskakująco zwinny i atrakcyjny pod względem wykończenia oraz zastosowanych technologii."

Zobacz też: Wyjątkowy Land Rover Defender dla wyjątkowych klientów?

REKLAMA

Projektantom udało się stworzyć samochód, który jednoznacznie kojarzy się z nową linią modelową marki. Użebrowany grill umieszczony w chromowanej ramie oraz precyzyjnie uformowane reflektory przednie nadają pojazdowi nowoczesny wygląd. Z długością 3,56 metra, szerokością 1,65 m oraz wysokością 1,48 m, Skoda Citigo jest jednym z najmniejszych samochodów w swoim segmencie. Jak na tę klasę oferuje jednak bardzo dużo miejsca wewnątrz. Objętość bagażnika to 251 litrów, może zostać powiększona do 951 litrów po złożeniu oparć tylnych siedzeń.

Model ten jest dedykowany głównie młodym kierowcom, rodzinom myślącym o kupnie drugiego lub trzeciego samochodu, oraz tzw. „Best agers” – osobom mającym powyżej 55 lat. To klienci, którzy z jednej strony zwracają uwagę na koszty i mają racjonalne podejście do samochodów, z drugiej zaś – wysokie wymagania wobec jakości, praktyczności i bezpieczeństwa.
„Zauważyliśmy, że wzrasta popyt na małe samochody z niską konsumpcją paliwa, w atrakcyjnej cenie oraz z racjonalnymi kosztami eksploatacji. Nowy, mały samochód marki Skoda jest odpowiedzią właśnie na ten trend. Wchodzimy na nowy teren i Citigo przyciągnie wielu klientów głównie na naszych europejskich rynkach.” – dodał Prof. Vahland.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Volkswagen up!

Projektanci Skoda Citigo położyli duży nacisk na bezpieczeństwo. Po raz pierwszy w samochodach Skoda w celu ochrony głowy kierowcy oraz pasażera zastosowano zintegrowane boczne poduszki powietrzne z funkcją ochrony głowy, co wraz z innymi rozwiązaniami tworzy modelowy pakiet bezpieczeństwa w tej klasie. Aktywne bezpieczeństwo znacznie podnosi także nowy asystent hamowania „City Safe Drive”.

REKLAMA

System ten automatycznie aktywuje się poniżej prędkości 30 km/h i uruchamia czujniki laserowe identyfikujące niebezpieczeństwo kolizji. Wraz z Volkswagenem UP!, Skoda Citigo jest obecnie jedynym samochodem w segmencie małych aut, który oferuje funkcję awaryjnego hamowania.

Skoda Citigo będzie wyposażona w dwa nowe, trzycylindrowe silniki benzynowe o pojemności 1.0 litra i mocy 60KM oraz 75KM. Średnie zużycie paliwa dla modelu z jednostką napędową o mocy 60 KM wynosi 4,3l/100km. Emisja CO2 to 99g/km.
Silnik o mocy 75KM skonsumuje 4,7l/100km i wyemituje 108g CO2 na kilometr.     

Skoda Citigo to mały miejski pojazd przystosowany do przewozu czterech osób. Fot. Skoda
Skoda Citigo będzie oferowana jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback. Fot. Skoda
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

REKLAMA