| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Sąd Najwyższy sprawdzi uprawnienia straży miejskiej

Sąd Najwyższy sprawdzi uprawnienia straży miejskiej

Czy straż miejska ma prawo występować do właścicieli pojazdów o wskazanie kierującego pojazdem, który został sfotografowany przez fotoradar? Sąd Najwyższy postanowił się zająć tym problem.

Zakres uprawnień straży miejskiej

W dniu 30 września br. (godz.10.00, sala C) Sąd Najwyższy w Izbie Karnej w składzie siedmiu sędziów  rozpozna zagadnienie prawne, sygn. akt  I KZP 16/14, przedstawione do rozpoznania przez sklad trzech sędziów SN,  dotyczące uprawnień straży gminnych (miejskich) do występowania w roli oskarżyciela publicznego. Treść zagadnienia prawnego z uzasadnieniem

W tym dniu będą również rozpoznane zagadnienia prawne dotyczące tego samego problemu – w składach 3-osobowych  w trzech innych sprawach: I KZP 10/14, I KZP 11/14, I KZP 12/14 (sala C; godz. 12.00, 12.30, 13.00). Treść zagadnień prawnych z uzasadnieniami.

Zobacz też: Obowiązkowe odblaski dla pieszych od 31 sierpnia 2014 r.

Sprawy te dotyczą wykroczeń niewskazania przez właściciela pojazdu osoby kierującej, najczęściej  w przypadku zarejestrowania pojazdu przez fotoradar.

Udział przedstawicieli mediów w posiedzeniach (rejestracja dżwięku i obrazu) nastąpi po udzieleniu zgody przez skład orzekający SN po rozpoczęciu posiedzeń, w wyniku ew. złożonych wniosków do protokołu.

Źródło: materiały prasowe Sąd Najwyższy

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Blog Prawa Zamówień Publicznych

Opinie prawników specjalizujących się w prawie zamówień publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »