reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Kolejne ograniczenia emisyjne dla aut. Cięcie o jedną trzecią!

Kolejne ograniczenia emisyjne dla aut. Cięcie o jedną trzecią!

Konwencjonalną wersję motoryzacji czekają ciężkie lata. Unia Europejska chce nałożyć na napędy spalinowe po roku 2030 kolejne obostrzenia!

Unia Europejska chce, aby wszystkie samochody o napędzie konwencjonalnym już w roku 2030 zostały objęte nową normą emisji spalin. Jej wymogi sprawiłyby, że auta osobowe musiałyby zredukować ilość wydalanego CO2 aż o 37,5 proc. W przypadku pojazdów dostawczych spadek został określony na 31 proc.

To jednak nie koniec obostrzeń. Nowe prawo może wymagać wyliczenia całkowitego cyklu emisji pojazdu. A to oznacza podanie nie tylko danych dotyczących procesu eksploatacji, ale również szkodliwości dla środowiska procesu produkcji. Przepisy zostały przyjęte przez Parlament Europejski.

Proces ograniczania emisji spalin na terenie Unii Europejskiej rozpoczął się jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych. To wtedy włodarze europejscy zauważyli rosnące zanieczyszczenie powietrza w miastach i wpływ spalin na zdrowie. Pierwsza norma emisji Euro 1 stała się faktem w roku 1993. Dziś - 26 lat po jej wprowadzeniu - na terenie UE obowiązuje Euro 6. Nowy standard w przypadku poziomu emisji pyłów jest blisko 30-krotnie bardziej restrykcyjny od swojego prekursora.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Małopolski Instytut Studiów Podatkowych

Doradztwo podatkowe, rachunkowość, audyt, obsługa i pomoc w trakcie postępowań z organami podatkowymi, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama