| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Prawo > Jedne tablice rejestracyjne na całe życie auta

Jedne tablice rejestracyjne na całe życie auta

Już wiosną przyszłego roku czeka nas rewolucja przy rejestrowaniu samochodów. Kupując używane auto nie będziemy musieli występować o nowe tablice rejestracyjne. Będą one przypisane na stałe do samochodu.

Dla kierowców oznacza to duże ułatwienie i zmniejszenie kosztów przy rejestracji kupionych samochodów. Jak podaje Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji nowe przepisy mają przede wszystkim ułatwić życie obywatelom.

Zobacz także: Dokumenty niezbędne do rejestracji auta

W przypadku dodatkowo płatnych, indywidualnych tablic, dotychczasowi właściciele będą mogli je zachować i wykorzystać do innego auta. Dziś muszą je przekazać nowemu właścicielowi. Zmiany w przepisach nie będą obowiązywać tylko samochodów dyplomatycznych, pojazdów służb oraz aut z tablicami tymczasowymi.

Zobacz także: Rejestracja używanego samochodu

Nowa ustawa ma także przyspieszyć procedurę rejestracyjną samochodów sprowadzonych z Unii. Piotr Kołodziejczyk, podsekretarz stanu w MSWiA zapowiada, że zostanie wprowadzone jedno okienko rejestracyjne. Wszystkie dokumenty niezbędne do rejestracji, także te wymagane przez urząd celny i urząd skarbowy, dostarczymy w jedno miejsce.

Zobacz także: Jak sprowadzić auto z Niemiec

Łatwiej też będą mieli wszyscy ci, którzy zdadzą egzamin państwowy na prawo jazdy. Uprawnienia do kierowania pojazdami uzyskają natychmiast po pomyślnie zdanym egzaminie. Stanie się to możliwe, bo uprawnienia zaczną wydawać wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

dr Katarzyna Kalata

Doktor nauk prawnych specjalizujący się w ubezpieczeniach społecznych i prawie pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »