| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Droga ekspresowa S7 od Radomia do granicy województwa w końcu otawarta!

Droga ekspresowa S7 od Radomia do granicy województwa w końcu otawarta!

Z miesięcznym opóźnieniem oddano do użytku kierowcom 22 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 od Radomia do granicy województwa mazowieckiego.

22 kilometrowy odcinek S7 od Radomia do granicy województwa już otwarty

Od 12 lipca 2017 r. kierowcy mogą w całości korzystać z kolejnych 22 km drogi ekspresowej S7 pomiędzy Warszawą a Krakowem, od południowych przedmieść Radomia do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego. Wiosną 2017 r. udostępniono już fragmenty tej drogi koło Szydłowca.

Zobacz też: Kiedy rozpocznie się budowa drogi ekspresowej S7 w okolicach Skarżyska-Kamiennej?

Nowy odcinek drogi ekspresowej S7 połączy budowaną aktualnie obwodnicę Radomia z granicą województw mazowieckiego i świętokrzyskiego, co znacznie skróci czas podróży na trasie Warszawa – Kielce i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Droga biegnie w przeważającej części po nowym śladzie, po wschodniej stronie istniejącej drogi krajowej nr 7, a od Szydłowca w śladzie istniejącej trasy.

Na oddanym do użytku odcinku droga ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m każdy oraz 2,5-metrowe pasy awaryjne. Wzdłuż trasy głównej wybudowane zostały drogi dojazdowe umożliwiające ruch lokalny. Wjazd na drogę S7 możliwy będzie dzięki węzłom: Szydłowiec Północ, Szydłowiec Centrum i Szydłowiec Południe.

W ramach inwestycji wybudowano ponad dwadzieścia obiektów mostowych. Przygotowano tereny pod 4 Miejsca Obsługi Podróżnych (po dwa w pobliżu miejscowości Orońsko i Wola Korzeniowa).Wprowadzono również rozwiązania minimalizujące jej wpływ na środowisko: ekrany akustyczne, system odwodnienia drogi, około trzydziestu przejść dla zwierząt, wygrodzenia trasy i nasadzenia zieleni.

Koszt realizacji drogi, którą zbudowano w latach 2014-2017, wyniósł 682,2 mln złotych. Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Lidia Bucka

Adwokat, doktor nauk prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »