| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Odcinek drogi ekspresowej S7 między Nidzicą, a Napierkami jest już otwarty!

Odcinek drogi ekspresowej S7 między Nidzicą, a Napierkami jest już otwarty!

Zakończono budowę i oddano do użytku kierowcom odcinek drogi ekspresowej S7 między Nidzicą, a Napierkami.

Otwarty odcinek drogi ekspresowej S7 mierzy 22 km

Firmy z grupy STRABAG - STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o., zakończyły budowę drogi ekspresowej S7 między Nidzicą a granicą województwa warmińsko-mazurskiego w Napierkach. Łącznie wybudowano ponad 22 km drogi głównej i ok. 23 km dróg serwisowych. Kontrakty o łącznej wartości 400,5 mln PLN netto zostały zrealizowane dla Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad a za inwestycję odpowiadała GDDKiA w Olsztynie.

- Z dumą oddajemy do użytku kolejną nową drogę ekspresową, którą wybudowaliśmy zgodnie z przyjętym harmonogramem. Jako generalny wykonawca chciałbym szczególnie podkreślić, że w projekcie znalazły się nasze innowacyjne rozwiązania – na węźle Nidzica Północ zastosowaliśmy specjalną cichą nawierzchnię – asfalt z dodatkiem gumy, który nie tylko obniży hałas ale również zabezpieczy drogę przed pękaniem podczas niskich temperatur. Nowa droga poprawi bezpieczeństwo i komfort wszystkich użytkowników – mówi Alfred Watzl, CEO, członek zarządu STRABAG Sp. z o.o.

Zobacz też: Zachodnia obwodnica Radomia - kiedy powstanie?

Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Nidzica - Napierki

W ramach całej inwestycji wybudowana została dwujezdniowa bezkolizyjna droga ekspresowa S7 o długości ponad 22 km na odcinku Nidzica – Napierki. Roboty drogowe objęły również budowę ok. 23 km dróg serwisowych, czterech węzłów komunikacyjnych

i pobocza. Ponadto powstało dziesięć wiaduktów drogowych nad trasą ekspresową i pięć wiaduktów w ciągu drogi, dwa mosty, jeden przejazd gospodarczy oraz jeden szeroki na 98 metrów ekologiczny most dla dużych zwierząt.

Zobacz też: Oferty na realizację odcinka drogi S7 Pieńki – Płońsk

Inwestycję podzielono na dwa odcinki:

9,1- kilometrowy odcinek Nidzica Północ (z węzłem) -Nidzica Południe (z węzłem), wybudowany przez STRABAG Sp. z o.o.

13,6 - kilometrowy odcinek Nidzica Południe (bez węzła) -Napierki, wybudowany przez STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o. o.

W całym przebiegu drogi wybudowano także urządzenia ochrony środowiska - 28 betonowych i 28 stalowych przepustów oraz 102 przepusty polietylenowe. Łącznie postawiono ok. 87 tys. m barier ochronnych i blisko 48 tys. m ogrodzeń.

Zobacz też: Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Mława-Strzegowo

Nowe technologie

Na drodze ekspresowej S7 STRABAG Sp. z o.o. wykonał odcinek testowy w specjalnej technologii – nawierzchnię bitumiczną SMA z asfaltu modyfikowanego gumą o łącznej powierzchni 7 tys. m kw. Do realizacji zadania wykorzystany został specjalny podajnik mieszanki mineralno-asfaltowej do warstwy ścieralnej SMA, który poprawił wydajność robót oraz przede wszystkim równość nawierzchni, co przełoży się na komfort jazdy samochodem.

Zobacz też: Jak długo potrwa budowa drogi ekspresowej S7 od węzła Lotnisko do Obwodnicy Grójca?

Regionalne korzyści

Droga ekspresowa S7 to bardzo ważna arteria komunikacyjna Polski. Łączy porty Trójmiasta z Warszawą i południem kraju. Dzięki obwodnicy Nidzicy ruch pojazdów wyprowadzony zostanie poza obszary zabudowane, co bezpośrednio wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i warunków życia mieszkańców. Odcinek Nidzica – Napierki połączy się z wcześniej oddanym do ruchu odcinkiem Olsztynek – Nidzica. Dzięki inwestycji możliwa będzie poprawa dostępności komunikacyjnej regionu, zmniejszenie negatywnego odziaływania na środowisko oraz skrócenie czasu przejazdu w ruchu tranzytowym.

Fakty

GENERALNY WYKONAWCA: STRABAG Sp. z o. o., STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

WARTOŚĆ inwestycji całościowa:

Odcinek 1: ok 186,5 mln PLN netto

Odcinek 2: ok 214 mln PLN netto

TERMIN REALIZACJI: 3/2015- 6/2017

ZAMAWIAJĄCY: GDDKiA, Podmiot odpowiedzialny za realizację: GDDKiA Oddział w Olsztynie

KONTRAKTY W LICZBACH:

 • ponad 22 km drogi ekspresowej
 •  ok 23 km dróg serwisowych
 • 10 wiaduktów drogowych nad trasą ekspresową
 • 5 wiaduktów w ciągu drogi
 • 2 mosty
 • przejazd gospodarczy
 • przejście ekologiczne dla dużych zwierząt
 • 28 betonowych przepustów
 • 28 stalowych przepustów
 • 102 przepusty polietylenowe
 • ok 87 tys. m barier ochronnych
 • ok. 48 tys. m ogrodzeń

Źródło: Materiały prasowe STRABAG Sp. z o. o.,

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Michał Poczmański

Prawnik, adwokat kościelny specjalizujący się w procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »