| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Droga numer 8 od Ostrowi Mazowieckiej do granicy województwa będzie ekspresówką

Droga numer 8 od Ostrowi Mazowieckiej do granicy województwa będzie ekspresówką

Wojewoda Mazowiecki podpisał zezwolenie na rozbudowę drogi krajowej numer 8 na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej do granicy województwa. Budowa trasy ekspresowej S8 na tym odcinku potrwa w latach 2016-2018.

Wojewoda mazowiecki poinformował także, że w poniedziałek (30 listopada) zarekomendował 43 wnioski do dofinansowania rządowego na 2016 r. w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019. Do 20 stycznia 2016 r. minister właściwy ds. transportu ma zatwierdzić listy ostatecznie zakwalifikowanych wniosków. Kwota dla woj. mazowieckiego wynosi prawie 76,5 mln zł.

Mazowieckie samorządy na 2016 rok zgłosiły 192 wnioski, z czego 144 spełniły wymogi formalne. Jak powiedział Kozłowski, na wstępnej liście rankingowej zakwalifikowanych jest do realizacji 19 dróg powiatowych i 24 drogi gminne.

"W dniu dzisiejszym podpisałem tę wstępną listę rankingową. Mamy w woj. mazowieckim kwotę 76 mln złotych do wykorzystania. Wpłynęły wnioski od powiatów, gmin na łączną kwotę 181 mln zł" - powiedział Kozłowski. "Ta kwota pokrywa na poziomie 42 proc. zapotrzebowanie zgłoszone przez samorządy. Myślę, że dzięki niej będzie możliwe przebudowanie co najmniej dwustu kilkudziesięciu, jeśli nie ponad 300 - bo co roku pojawiają się oszczędności i dochodzą dodatkowe wnioski - kilometrów dróg lokalnych" - stwierdził.

Zobacz też: Budowa S8 od Radziejowic do Paszkowa

Komisja wojewódzka oceniała projekty m.in. według kryteriów takich jak: wpływ inwestycji na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, spójność z siecią dróg województwa, kontynuację inwestycji czy współpracę przy realizacji z innymi podmiotami.

Kozłowski wyjaśnił dziennikarzom, że "najważniejszym punktowanym kryterium jest bezpieczeństwo". "Również z tego się cieszę, ponieważ to m.in. dzięki temu, że budujemy drogi coraz lepsze i coraz bardziej bezpieczne. O ponad połowę zmalała przez ostatnie osiem lat liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym na terenie naszego województwa - z prawie tysiąca zeszliśmy do niecałych 500" - dodał.

Przyjęty we wrześniu uchwałą Rady Ministrów program jest kontynuacją Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (NPPDL) z lat 2008–2014. Dzięki niemu wybudowano, przebudowano lub wyremontowano w woj. mazowieckim prawie 1,5 tys. km dróg.(PAP)

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Clever Investment

Księgowość Bliska Tobie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK