| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Nabór projektów transportowych w ramach programu Łącząc Europę (CEF)

Nabór projektów transportowych w ramach programu Łącząc Europę (CEF)

Kolejny nabór projektów transportowych w ramach programu Łącząc Europę (CEF) nastąpi na przełomie listopada i grudnia 2015 r.

Na przełomie listopada i grudnia br. nastąpi kolejny nabór projektów transportowych w ramach programu Łącząc Europę (CEF), otwartego dla wszystkich państw członkowskich UE. Propozycje projektów już można przekazywać do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju - ogłosił resort.

Zadaniem unijnego programu Łącząc Europę jest wspieranie projektów służących poprawie połączeń infrastrukturalnych zarówno drogowych jak i energetycznych - ważnych z punktu widzenia całego kontynentu, a nie tylko pojedynczych państw.

Jak podało w środę MIR nabór planuje ogłosić Komisja Europejska wraz z Agencją Wykonawczą ds. Innowacji i Sieci. KE wstępnie określiła priorytety w ramach planowanego naboru, w które muszą się wpisywać zgłaszane przedsięwzięcia. Są to m.in.: jednolita przestrzeń powietrzna, korytarze i węzły sieci bazowej transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T, interoperacyjność kolei, innowacje, bezpieczna infrastruktura, inteligentne systemy transportowe, autostrady morskie i projekty dotyczące połączenia sieci TEN-T z infrastrukturą państw sąsiadujących.

Zobacz też: Projekt nowelizacji ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym

Przed przekazaniem do Komisji wszystkie wnioski o dofinansowanie muszą uzyskać akceptację państwa członkowskiego.

Resort poinformował, że wstępne propozycje polskich projektów transportowych należy składać do departamentu programów infrastrukturalnych MIR. Muszą one obejmować: krótki opis zakresu i celu projektu, planowany harmonogram ramowy realizacji, planowany budżet wraz z wyszczególnieniem źródeł finansowania, wskazanie jednego ze wstępnie określonych przez KE priorytetów w ramach planowanego naboru projektów.

Zobacz też: Konsultacje społeczne dot. projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023

Wstępne propozycje projektów beneficjenci mogą już przekazywać do resortu. "Chcemy przeprowadzić preselekcję jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem +zaproszeń do składania wniosków+, tak by zapewnić beneficjentom optymalne warunki czasowe do przygotowania dobrej jakości wniosków aplikacyjnych" - podał resort.

Zobacz też: Konsultacje społeczne dot. projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023

Po ustaleniu listy projektów i jej weryfikacji, MIR przedstawi opinię dotyczącą zaproponowanych projektów oraz poinformuje o dalszych krokach, które będzie należało podjąć w celu prawidłowego opracowania i przedłożenia do akceptacji wniosków. (PAP)

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Ekspert z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »