| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Nabór projektów transportowych w ramach programu Łącząc Europę (CEF)

Nabór projektów transportowych w ramach programu Łącząc Europę (CEF)

Kolejny nabór projektów transportowych w ramach programu Łącząc Europę (CEF) nastąpi na przełomie listopada i grudnia 2015 r.

Na przełomie listopada i grudnia br. nastąpi kolejny nabór projektów transportowych w ramach programu Łącząc Europę (CEF), otwartego dla wszystkich państw członkowskich UE. Propozycje projektów już można przekazywać do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju - ogłosił resort.

Zadaniem unijnego programu Łącząc Europę jest wspieranie projektów służących poprawie połączeń infrastrukturalnych zarówno drogowych jak i energetycznych - ważnych z punktu widzenia całego kontynentu, a nie tylko pojedynczych państw.

Jak podało w środę MIR nabór planuje ogłosić Komisja Europejska wraz z Agencją Wykonawczą ds. Innowacji i Sieci. KE wstępnie określiła priorytety w ramach planowanego naboru, w które muszą się wpisywać zgłaszane przedsięwzięcia. Są to m.in.: jednolita przestrzeń powietrzna, korytarze i węzły sieci bazowej transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T, interoperacyjność kolei, innowacje, bezpieczna infrastruktura, inteligentne systemy transportowe, autostrady morskie i projekty dotyczące połączenia sieci TEN-T z infrastrukturą państw sąsiadujących.

Zobacz też: Projekt nowelizacji ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym

Przed przekazaniem do Komisji wszystkie wnioski o dofinansowanie muszą uzyskać akceptację państwa członkowskiego.

Resort poinformował, że wstępne propozycje polskich projektów transportowych należy składać do departamentu programów infrastrukturalnych MIR. Muszą one obejmować: krótki opis zakresu i celu projektu, planowany harmonogram ramowy realizacji, planowany budżet wraz z wyszczególnieniem źródeł finansowania, wskazanie jednego ze wstępnie określonych przez KE priorytetów w ramach planowanego naboru projektów.

Zobacz też: Konsultacje społeczne dot. projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023

Wstępne propozycje projektów beneficjenci mogą już przekazywać do resortu. "Chcemy przeprowadzić preselekcję jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem +zaproszeń do składania wniosków+, tak by zapewnić beneficjentom optymalne warunki czasowe do przygotowania dobrej jakości wniosków aplikacyjnych" - podał resort.

Zobacz też: Konsultacje społeczne dot. projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023

Po ustaleniu listy projektów i jej weryfikacji, MIR przedstawi opinię dotyczącą zaproponowanych projektów oraz poinformuje o dalszych krokach, które będzie należało podjąć w celu prawidłowego opracowania i przedłożenia do akceptacji wniosków. (PAP)

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Motiveo

Motiveo.pl to nowy sposób na tworzenie współczesnych systemów motywacyjnych dla handlowców. Platforma ta przeznaczona jest dla całego sektora MŚP.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK