REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Używany MG Rover 75: opis modelu

Łukasz Szewczyk
Używany Rover 75 to bardzo ciekawa oferta.
Używany Rover 75 to bardzo ciekawa oferta.

REKLAMA

REKLAMA

Duże, solidne i wygodne auto za niewielkie pieniądze. Używany Rover 75 to bardzo ciekawa oferta. Niedoceniony przez rynek samochód jest owocem mariażu Rovera z BMW. Ma wyjątkowy styl, ale potrafi nadszarpnąć budżet. Czy jest warty zainteresowania?

Karoseria o pięknych kształtach, perfekcyjnie dobrane proporcje oraz chromowane detale sprawiają, że mimo upływu lat Rover 75 wciąż świetnie się prezentuje. Kolejna miła niespodzianka czeka po uchyleniu drzwi. Przestronne wnętrze wielu egzemplarzy pachnie wysokiej jakości skórą. W samochodzie segmentu premium nie mogło zabraknąć także zamszu, drewna i chromu, pięknego panelu wskaźników oraz odpowiednio dobranego podświetlenie. Aspiracje Rovera podkreśla analogowy zegarek, który umieszczono na środku deski rozdzielczej. Szykowne wnętrze nie zostało dobrze spasowane. Posiadacz Rovera 75 musi być w stanie zaakceptować różnego rodzaju trzaski i skrzypienia. Jeżeli dać wiarę opiniom użytkowników - problem nie dotyczy jednak wszystkich samochodów.

REKLAMA

Zobacz też: Opinie kierowców o MG Rover 75

REKLAMA

Niewątpliwym atutem Rovera 75 jest wyjątkowo bogate wyposażenie. Znalezienie samochodu z dwustrefową klimatyzacją, podgrzewanymi fotelami oraz skórzaną tapicerką nie stanowi problemu. Brytyjska limuzyna potrafi zaimponować także komfortem jazdy. Miękko zestrojone zawieszenie dzielnie filtruje nierówności, a komfort podróżowania podnosi dobre wyciszenie przedziału pasażerskiego. Planowanie dłuższych wycieczek może utrudnić ograniczona pojemność bagażnika. 430 litrów to naprawdę niewiele w samochodzie o długości 4,7 metra. Nieco bardziej praktyczna jest wersja Tourer, czyli kombi, które produkowano w latach 2001-2004. Pojemność do linii okien to śmiesznie małe 400 litrów, jednak składając tylną kanapę można uzyskać ponad 1200 litrów.

Rovera 75 trudno uznać za wzór trwałości. Niektórzy posiadacze żartują nawet, że to idealny samochód dla majsterkowicza. Samochód trapią drobne, jak również poważne awarie. Do grona typowych usterek można zaliczyć uszkodzenie układu wysprzęglającego, alternatora oraz wentylatora chłodnicy. W silnikach benzynowych stosunkowo szybko dochodzi do wypalenia uszczelki pod głowicą, co często jest następstwem defektów układu chłodzenia - awarii wentylatora lub wycieków płynu.

Awarie nie należą do rzadkości

Zastrajkować lubi również osprzęt jednostek napędowych - przepływomierze, czujniki, wtryskiwacze, itd. Niestety tego typu awarie należą do najdroższych. Mechanicy radzą, by sięgać po oryginalne elementy, co sprawia, że rachunek potrafi znacznie przekroczyć poziom dwóch tysięcy złotych. W przypadku osprzętu silników zamienniki często nie zdają egzaminu. Można ich jednak z powodzeniem używać do reanimowania niezależnego zawieszenia. Ono również nie grzeszy trwałością. Newralgicznym punktami są mocowania wahaczy oraz końcówki drążków kierowniczych. Często zdarzają się także pęknięcia sprężyn. Posiadaczom Rovera 75 praktycznie nieznany jest problem korodującego nadwozia. Oczywiście reguła nie dotyczy samochodów niedbale naprawionych po wypadkach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: BMW 5 E39 czy Mercedes E-klasse W210?

REKLAMA

Ograniczona liczba sprzedanych egzemplarzy sprawia, że Rovera nie znajdziemy w raportach bezawaryjności. Jeżeli dać wiarę użytkownikom samochodu występują dwa rodzaje modelu 75 - skrajnie awaryjny, doskonały dla majsterkowicza, a także solidny i trwały. Można przyjąć, że spory odsetek pojazdów znajduje się w rękach hobbystów i koneserów brytyjskiej motoryzacji, którzy potrafią przymknąć oko na drobne defekty.

Podstawowe części eksploatacyjne można zastąpić łatwo dostępnymi i stosunkowo tanimi zamiennikami renomowanych firm. Wybór elementów używanych nie jest ogromny, ale kluczowe podzespoły, czy choćby elementy blacharskie uda się kupić bez większych trudności. Dzięki temu koszty utrzymania Rovera 75 nie są wyższe niż w przypadku innych samochodów segmentu E. Posiadacze brytyjskiej limuzyny sugerują dokonywanie napraw w punktach wyspecjalizowanych w obsłudze Rovera (niekoniecznie ASO). Przypadkowy warsztat nie zawsze jest w stanie zdiagnozować i właściwie naprawić usterki.

Wygodne auto w przystępnej cenie

Samochody z lat 1999-2000 można kupić już za 12-14 tys. złotych. Ceny najdroższych sześciolatków nie przekraczają 30 tysięcy złotych. Są naprawdę atrakcyjne. Trzeba pamiętać, że mamy do czynienia z bogato wyposażonymi limuzynami z mocnymi jednostkami napędowymi. Ze sporej palety silników warte polecenia są benzynowe jednostki 1.8T 16V (150 KM) i  wysokoprężne konstrukcje BMW - 2.0 CDT 16V (116 KM) oraz 2.0 CDTi 16V (131 KM). Tak zmotoryzowane Rovery oferują niezłą dynamikę przy zachowaniu rozsądnego spalania, które wynosi odpowiednio 8,5 i 7 l/100km.

Silniki 2.0 V6 (150 KM) oraz 2.5 V6 (177 KM) kuszą parametrami, kulturą i odgłosem pracy, jednak domagają się zbyt dużych ilości paliwa (średnio 10-12 l/100km), jak na przeciętną dynamikę, którą zapewniają. Ponadto widlaste "szóstki" są trudniejsze i znacznie bardziej kosztowne w serwisowaniu.

Brytyjska limuzyna jest samochodem dla konesera, który doceni jej piękno i będzie w stanie przymknąć oko na pewne mankamenty. Za relatywnie niewielkie pieniądze Rover 75 oferuje poczucie wyjątkowości. Rzadko spotykana wersja z fordowskim silnikiem 4.6 V8 o mocy 260 KM z pewnością będzie niezłą lokatą kapitału, której wartość będzie rosła. Warto pamiętać, że Rover 75 okazał się na tyle udaną konstrukcją, że w Chinach do dzisiaj trwa jego licencyjna produkcja. Samochód jest oferowany jako Roewe 750.

Przykładowe ceny części:

Komplet klocków hamulcowych przednich – 75-150 złotych
Tarcze hamulcowe – 250-350 zł
Reflektor – 100-400 zł
Kompletne sprzęgło – 380-450 zł
Tłumik – 140-250 zł 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

REKLAMA

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

REKLAMA