REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy Seat Leon SC - opis modelu

Tomasz Korniejew
Seat Leon SC
Seat Leon SC
Seat

REKLAMA

REKLAMA

Nowy Seat Leon SC, czyli Sport Coupe jest nie tylko trzydrzwiową odmianą Leona 5d. Rozstaw osi w Leonie SC jest krótszy o 3,5 cm. Według projektantów zabieg skrócenia rozstawu osi poprawił proporcje nadwozia i zwinność. Poniżej Opis seata Leona SC.

Seat Leon SC - nadwozie

Najnowszy Leon Sport Coupe został zaprojektowany w inspiracji koncepcyjnymi modelami IBL, a zwłaszcza IBE. Trzydrzwiowy kompakt ma zmniejszony o 3,5 cm rozstaw osi w stosunku do wersji pięciodrzwiowej. Projektanci postarali się również optycznie wydłużyć nadwozie Seata przeciągając linię okien daleko do tyłu samochodu. Z boku, oprócz proporcjonalnej sylwetki "rzucają się" w oczy przetłoczenia, dodające sylwetce atletyzmu.

REKLAMA

W przedniej części nadwozia uwagę przyciągają reflektory (ze światłami LED), których głównym motywem stylizacyjnym jest trójkąt. Trzeba przyznać, że na pierwszych zdjęciach, które przedstawił producent Seat Leon SC prezentuje się bardzo atrakcyjnie, a jego wygląd trafi w gusta wielu młodych duchem kierowców.

Zobacz też: Test Seat Leon: Jednak ma temperament

Seat Leon SC - wnętrze

Według producenta znacznie poprawiła się jakość materiałów zastosowanych we wnętrzu nowego Leona SC. Nowy design kokpitu jest bardziej przejrzysty i w odróżnieniu od poprzedniej generacji modelu kanciasty. Całość została zaprojektowana z priorytetem ergonomii i czytelności i dużo bardziej niż w przypadku kokpitów z poprzednich generacji modelu przypomina kokpit najnowszego Golfa VII. Nowe są także fotele, głębiej wyprofilowane, przywodzące na myśl te z samochodów sportowych. Co istotne - fotel z regulacją wysokości siedziska kierowcy będzie standardem we wszystkich wersjach wyposażeniowych nowego Leona SC.

Bagażnik trzydrzwiowego Seata ma przyzwoite 380 l objętości.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W wyposażeniu hiszpańskiego kompakta mogą się znaleźć najnowsze systemy multimedialne, w tym znany już z Golfa VII 5,8 calowy ekran systemu audio, nawigacji oraz komputera pokładowego, wyposażony w czujniki zbliżeniowe dłoni. Działa w ten sposób, że przyciski opcji (np. nawigacji) wyświetlają się po zbliżeniu dłoni do ekranu, a po jej cofnięciu znikają nie zasłaniając wyświetlanej mapy.

Zobacz też: Test Seat Ibiza 1.2 TSI Style: narwany Hiszpan!

Seat Leon SC - jednostki napędowe i zawieszenie

W gamie jednostek napędowych najnowszego Seata Leona SC znalazły się silniki dostępne w grupie Volkswagena, benzynowe jednostki TSI oraz wysokoprężne TDI o pojemnościach od 1,2 l do 2,0 l.

REKLAMA

Najsłabszy silnik wysokoprężny (1.6 TDI)  osiąga moc 90 KM, a najmocniejszy (2.0 TDI) 184 KM i 380 Nm momentu obrotowego. Z kolei najsłabszą jednostką benzynową oferowaną w Leonie SC będzie 1.2 TSI o mocy 86 KM, zaś najmocniejszą 1.8 TSI o mocy 180 KM i 250 Nm momentu obrotowego.

We wszystkich odmianach Seata Leona SC przednie zawieszenie składa się z kolumny Macphersona z ramą pomocniczą, z kolei z tyłu w słabszych odmianach stosowana jest belka skrętna, natomiast w wersjach z silnikami o mocy maksymalnej powyżej 150 KM z tyłu stosowane jest zawieszenie wielowahaczowe.

Zobacz też: Seat Ibiza ST: polowanie na promocję

Źródło: Materiały prasowe Iberia Motor Company SA

Seat Leon SC - tył
Seat
Seat Leon SC - kokpit
Seat
Seat Leon SC - przednie fotele
Seat
Seat Leon SC - tylna kanapa
Seat
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

REKLAMA