Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Suzuki Grand Vitara – którego wybrać? Poradnik kupującego

Tomasz Korniejew
Suzuki Grand Vitara występuje w dwóch rodzajach nadwozia, a w gamie silnikowej znalazły się cztery napędowe. Dodatkowo auto występuje z dwoma rodzajami skrzyń biegów oraz z dwoma odmianami wyposażenia. Podpowiadamy, jakie zestawienie Grand Vitary jest optymalne.

Nadwozie

Suzuki Grand Vitara dostępne jest w wersji 3 lub pięciodrzwiowej. Z racji tego, że wersja trzydrzwiowa jest mniej praktyczna, a co więcej ma mocno okrojony napęd 4x4 radzimy wybrać większą Grand Vitarę 5 d.

Nasz wybór: Suzuki Grand Vitara 5d.

Wersje silnikowe

W gamie dostępnych jednostek napędowych znalazły się cztery silniki. Podstawowym i najtańszym źródłem napędu jest jednostka benzynowa o pojemności 1,6 l i mocy maksymalnej 106 KM. Dostępna jest jedynie w trzydrzwiowej odmianie Suzuki Grand Vitary. Suzuki z najmniejszym w gamie napędem „setkę” (według danych producenta) osiąga po 14,4 s. Bądźmy szczerzy ten silnik jest zbyt słaby do sprawnego napędu dość ciężkiej, nawet trzydrzwiowej Vitary.

Zobacz też: Opinie kierowców o Suzuki Grand Vitara

W zestawieniu z nadwoziem 3d, można też wybrać silnik benzynowy o pojemności 2,4 l rozwijający moc maksymalną nieco niższą od jednostki o tej samej pojemności dostępnej w odmianie 5d. W krótszej odmianie Grand Vitary większy silnik benzynowy rozwija moc 166 KM, w dłuższej 169 KM. W obu przypadkach przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa nieco ponad 11 s.

W obu odmianach nadwoziowych dostępny jest ten sam silnik wysokoprężny o pojemności 1,9 l i mocy maksymalnej 129 KM. Grand Vitara 5d według danych producenta z dieslem pdo maską rozpędza się od 0 do 100 km/h w około 13 s, a w ruchu miejskim spala 8,1 l oleju napędowego na 100 km.

Zobacz też: Test Mazda CX-7: Amerykanka w Warszawie

Nasz wybór: Jednostka benzynowa 2,4 l. Fakt, że trzeba się liczyć ze spalaniem w ruchu miejskim na poziomie 12-13 l/100 km, co w stosunku do diesla spalającego 8-10 l/100 km w ruchu miejskim wypada blado, ale silnik benzynowy sprawniej napędza sporych rozmiarów Grand Vitarę. Ma to znaczenie w codziennym użytkowaniu w mieście i w trasie. Zwłaszcza, gdy poruszamy się autem z bagażem lub holujemy przyczepę. Różnica w cenie zakupu Grand Vitary z silnikiem wysokoprężnym i Grand Vitary z silnikiem benzynowym jest nieznaczna na tyle że nie wzięliśmy jej pod uwagę pod względem kryteriów wyboru.

Wersje wyposażeniowe

Suzuki Grand Vitara dostępna jest w dwóch wersjach wyposażeniowych – Premium oraz Comfort. Przy czym uboższą wersję Comfort można wybrać jedynie w przypadku zakupu wersji z silnikiem wysokoprężnym lub w odmienia 3d.
Wersja Comfort jest tańsza o 7 tys. zł i uboższa m.in. o reflektory ksenonowe, tempo mat, głośniki wysokotonowe, czy przyciemniane tylne szyby.

Nasz wybór: Comfort.

Reklama
Zaktualizuj swoją wiedzę z naszymi publikacjami i szkoleniami
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Pechowy kolor samochodu, czyli kolory o największej szkodowości

    Pechowy kolor samochodu? Dziś mamy listę kolorów aut z największym ryzykiem szkody. Zestawienie jest naprawdę ciekawe.

    Continental PremiumContact 7. Nowość letnia z Niemiec

    Continental PremiumContact 7 dopracowuje kwestią trakcji na mokrej nawierzchni. Ale nie tylko! Nowy model ogumienia można zamawiać już dziś.

    Goodyear Urbanmax Commuter, czyli opona dla autobusów

    Goodyear Urbanmax Commuter to opona przeznaczona do autobusów z napędem konwencjonalnym, hybrydowym, jak i elektrycznym.

    Zakup samochodu przez internet? Trochę tak. Od sieci zaczynają się poszukiwania

    Zakup samochodu przez internet? 80 proc. nabywców nowych aut i prawie 100 proc nabywców używanych poszukiwania zaczyna w internecie.

    Zdał egzamin na prawo jazdy za brata. Obydwaj mają problem

    Zdał egzamin na prawo jazdy za brata. Teraz konsekwencje poniosą obydwaj. Grozić im może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

    Postęp na rynku opon. Przed jakimi wyzwaniami stoją producenci?

    Postęp na rynku opon. Bo na przestrzeni ostatnich dwóch trzech dekad zmieniły się nie tylko oczekiwania kierowców, ale i samochody.

    Polacy znowu kupują nowe auta. Rośnie ruch w salonach

    Polacy znowu kupują nowe auta. W styczniu i lutym br. odnotowano o ponad 3% więcej wizyt w salonach niż w analogicznym okresie ub.r.

    Nissan elektryczny? Japończycy mają nowy pomysł

    Nissan elektryczny? Marka będzie rozwijać e-napędy i ma na to całkowicie nowy pomysł. Chodzi o komponenty modułowe.

    Kradzież na walizkę. Jak się zabezpieczyć auto? Range Rover ma pomysł

    Kradzież na walizkę. Jak się zabezpieczyć auto? Odpowiedź może stanowić nowy Range Rover Velar i zastosowany w tym aucie system multimedialny.

    Wynajem auta w firmie to nowy kierunek rozwojowy

    Wynajem auta w firmie? Aż 42 proc. firm handlowych planuje wynajmować pojazd. A takie dane oznaczają spore przetasowanie na rynku finansowania.

    Mercedes Pagoda skończył 60 lat. Klasyk, ale ciągle w formie!

    Mercedes Pagoda skończył 60 lat. Roadster był kamieniem milowym w historii marki. Dziś stał się naprawdę pożądanym klasykiem.

    Z czego buduje się bolidy F1? To metale, ale nietypowe

    Z czego buduje się bolidy F1?  Materiały komponentów pojazdu są wybierane na podstawie ich właściwości mechanicznych i gęstości. Wyższa inżynieria!

    Produkcja wodoru. Elektroliza wody i pomysł Toyoty

    Produkcja wodoru? Elektroliza wody może stanowić odpowiedź zdaniem Toyoty. Marka zaprezentowała właśnie nowy elektrolizer.

    Jeep Gladiator i ciekawostki. 8 faktów, które sprawią że go pokochasz!

    Jeep Gladiator i ciekawostki? Nie da się go legalnie zaparkować na chodniku, ale za to ma... wyjmowany system audio. A to dopiero początek listy.

    Oszczędności na samochodzie elektrycznym w firmie

    Oszczędności na samochodzie elektrycznym w firmie. Czyli dziś zastanowimy się nad tym, ile właściwie można zyskać, kupując elektryka do firmy?

    Bridgestone dostał certyfikat SBT za ambitny cel CO2

    Bridgestone dostał certyfikat SBT. Science Based Targets oznacza ambitny cel redukcji emisji CO2 wyznaczony przez firmę do roku 2030.

    SCT w Warszawie. Nawet 20 proc. mniej emisji zanieczyszczeń

    SCT w Warszawie. Strefa powstanie. Jakie korzyści przyniesie? Według wariantu optymistycznego może obniżyć emisję zanieczyszczeń nawet o 20 proc.

    Jeep Avenger. Cena wersji benzynowej i elektrycznej w Polsce jest znana!

    Jeep Avenger. Cena nowego modelu amerykańskiej marki w Polsce będzie startować od 99 900 zł. Ile będzie kosztować elektryczny Avenger?

    Mitsubishi Outlander PHEV 2024. Nowy plug-in potwierdzony!

    Mitsubishi Outlander PHEV 2024 zostanie opracowany z myślą o europejskim rynku. Co wiadomo o nowym SUV-ie plug-in od Mitsubishi?

    Multimarkowy salon samochodowy? Grupa Bemo rozwija sieć

    Multimarkowy salon samochodowy to zaledwie pierwszy z punktów rozwoju dealerskiej Grupy Bemo na mapie Polski. Jaki jeszcze jest plan?

    Auta elektryczne: 10 tys. ładowarek w Polsce do 2025 roku

    Według prognozy do 2025 roku w Polsce może powstać 10 tysięcy punktów ładowania aut. Powodem są wymogi ustawowe, proklimatyczne postawy firm i konsumentów, a także walka o klienta ze strony marketów i galerii. Obecnie tylko co piąty obiekt handlowy posiada ładowarki.

    Opona we flocie, czyli jak eko-technologie pozwalają firmom oszczędzać?

    Opona we flocie to nie tylko sposób na dbanie o bezpieczeństwo. To też ważne narzędzie eko-oszczędności. O tym właśnie opowie w rozmowie z nami Waldemar Jarosz, Dyrektor Zarządzający Dywizją Opon Użytkowych w Goodyear w regionie Europa Wschodnia-Północ.

    Gazowiec "Lech Kaczyński" w Świnoujściu. Pierwszy z floty Grupy Orlen

    Gazowiec "Lech Kaczyński" wpłynął do Świnoujścia. - Polska jest bezpieczna, Polska jest niezależna i suwerenna energetycznie. Ani jeden procent ropy i gazu nie trafia z Rosji - powiedział w sobotę w Świnoujściu (Zachodnipomorskie) wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Saisn o pierwszej dostawie do naszego kraju LNG gazowcem z floty Grupy Orlen.

    Będzie nowa procedura zw. z homologacją montażu dodatkowej instalacji zasilania gazem pojazdu

    Będzie nowa procedura uzyskania świadectwa homologacji montażu dodatkowej instalacji (R115) zasilania gazem pojazdu - wynika z projektu rozporządzenia resortu infrastruktury. Przeniesie ona prawa i obowiązki wynikające z posiadania świadectw homologacji na zakład montujący.

    Kara za brak OC. Przedawnienie jest możliwe?

    Kara za brak OC. Przedawnienie jest terminem, który może pojawić się w kontekście kary wlepionej przez UFG za brak obowiązkowej polisy dla auta?