Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Test Mitsubishi Outlander 2.0 MIVEC 4WD CVT

Tomasz Korniejew
Najnowszy Mitsubishi Outlander z benzynowym silnikiem o mocy 150 KM I napędem na obie osie dostępny jest tylko w wersji z kontrowersyjną przekładnią CVT. Poniżej test nowego Outlandera.

Najnowsza wersja Mitsubishi Outlandera została stworzona, jakby w kontrze do obecnie panujących trendów. W czasach, w których nacisk na atrakcyjny wygląd kładą nawet producenci puszek, sylwetka Outlandera wzbudza kontrowersje. Tym bardziej, że mamy do czynienia z samochodem jak na polskie warunki dość drogim.

Duża bryła o regularnym kształcie wygląda nieproporcjonalnie na kołach z małymi felgami i oponami o wysokim profilu. Nie można nie odnieść wrażenia, że poprzednia generacja modelu Outlander była zgrabniejsza.

Zobacz też: Nowa Kia Carens 1.7 CRDi 136 KM – wrażenia z jazdy

Mitsubishi Outlander test – wnętrze

Przedział pasażerski japońskiego Suv-a jest bardzo przestronny. Konstruktorzy Outlandera zastosowali we wnętrzu lepszej jakości materiały wykończeniowe,  a design kokpitu (mimo że jest nadal prosty) dużo zyskał na atrakcyjności.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ładnie podświetlono „zegary”, a wszelkiego rodzaju wyświetlacze są czytelne. Intuicyjność obsługi tablicy przyrządów jest na dobrym poziomie. Kierownica w przeciwieństwie do tej z modelu poprzedniej generacji da się teraz regulować w dwóch płaszczyznach, co znacznie ułatwia znalezienie optymalnej pozycji kierowcom o różnym wzroście.

Outlander  widoczny na fotografiach jest samochodem siedmioosobowym. Dwa dodatkowe miejsca są chowane w podłodze bagażnika i nie da się ukryć, że wygodnie tam usiądą jedynie dzieci. Na tylnej kanapie i przednich fotelach nikt nie powinien narzekać na brak przestrzeni, czy niewygodę.

Przedział bagażowy Outlandera nieco się skurczył w porównaniu do poprzednika i ma objętość 145 l w opcji siedmioosobowej, 502 l w opcji pięcioosobowej oraz 1625 l po złożeniu tylnej kanapy.

Zobacz też: Test Ford Ranger 3.2 TDCi Wildtrak : ze wsi do miasta bez kompleksów!

Mitsubishi Outlander test – napęd, układ jezdny

Dwulitrowa, benzynowa jednostka napędowa Mitsubishi Outlandera rozwija moc maksymalną 150 KM przy 6000 obr./min i maksymalny moment obrotowy 195 Nm przy 4100 obr./min.

Napęd współpracuje z bezstoponiową przekładnią CVT i niestety jest to niefortunne połączenie. Tym bardziej, że chcąc posiadać czteronapędowego Outlandera z silnikiem benzynowym nie mamy innego wyboru poza przekładnią CVT.

Praca zestawu - silnik plus bezstopniowa skrzynia - jest specyficzna. Charakteryzuje się irytującą ospałością w dolnych zakresach obrotów. Samochód leniwie rusza z miejsca, a dynamika poprawia się dopiero w górnych zakresach obrotów. Niestety, bo wtedy we wnętrzu SUV-a Mitsubishi robi się zbyt głośno. Takie przyspieszanie przy wyciu silnika zaburza odczucia względem dynamiki, bo według danych technicznych Outlander wcale nie wypada najgorzej – według producenta przyspiesza od 0 do 100 km/h w 12,6 s, co jest wynikiem umiarkowanym, ale subiektywne odczucia kierowcy są takie, jakby przyspieszał do „setki” w co najmniej 15 sekund.

Marnie, jak na europejskie standardy jest ustawiony układ kierowniczy – stwarzający wrażenie zbyt „luźnego”. Tak naprawdę, jak dotąd charakterystyka Outlandera bardziej wpisuje go w gusta kierowców z USA i Kanady. Podobne odczucia mamy w kwestii ustawienia zawieszenia.

Mitsubishi Outlander to samochód bardzo komfortowy. Zawieszenie miękko pochłania wszelkiego rodzaju niedoskonałości nawierzchni, a podczas szybszej jazdy po łukach nadwozie wyraźnie się przechyla. Dokładając do tego zniechęcający do dynamicznej jazdy układ napędowy, niezły napęd na obie osie i spory prześwit (21,5 cm) maluje nam się obraz samochodu, którego konstruktorzy najbardziej liczą na sukces na rynkach północnoamerykańskich.  

Także na wyniki zużycia paliwa łaskawszym okiem spojrzą kierowcy zza Oceanu. Według danych producenta Mitsubishi Outlander z opisywanym silnikiem średnio zużywa 7 l benzyny na 100 km. Podczas jazd w warunkach miejskich bez problemu osiągaliśmy wynik na poziomie przekraczającym 11 l/100 km, przy średnim zużyciu z komputera pokładowego na poziomie 9 l/100 km.

Zobacz też: Test Volkswagen Golf VII 2.0 TDI DSG: Powrót króla

Mitsubishi Outlander test – podsumowanie

Mitsubishi Outlander z benzynowym silnikiem o mocy 150 KM i napędem na obie osie kosztuje (po odjęciu promocyjnego rabatu w wysokości 10 tys. zł) ok. 105 tys. zł. Widoczna na fotografiach wersja Intense jest  wyposażona m.in. w tempo mat, automatyczną, dwustrefową klimatyzację z nawiewami dla tylnego rzędu siedzeń, czujniki parkowania i zestaw audio. Dodatkowo w standardzie znajdą się systemy stabilizacji toru jazdy i wspomagania ruszania na wzniesieniu. Ponadto ta wersja Outlandera jest wyposażona w sprawny napęd na obie osie.    

Nie da się ukryć, że najnowsze Mitsubishi Outlander nie jest propozycją dla ceniących estetykę i wysoką precyzję prowadzenia (nawet w SUV-ach) klientów. To raczej ukłon w stronę osób o stonowanym temperamencie ceniącym wygodę podróżowania, napęd na obie osie i spory prześwit między podłogą, a podłożem. A tego typu propozycji jest na rynku coraz mniej.

Zobacz też: Test Ford Focus ST kombi: Gdy rozwiązaniem jest kompromis

Mitsubishi Outlander - dane techniczne:

Mitsubishi Outlander 2.0 SOHC CVT
Typ silnika benzynowy
Pojemność  1998 cm3
Układ cylindrów/zawory R4/16V
Maksymalna moc 150 KM/6000 obr./min.
Maksymalny moment obrotowy 195 Nm/4100-4200 obr./min.
Napęd 4x4
Skrzynia biegów aut./bezstopniowa
Pojemność bagażnika 502/1625 l
Wymiary (dł./szer./wys.) 465/180/165 cm
Rozstaw osi 267 cm
V-max 185 km/h
Przyspieszenie 0-100 km/h 12,6 s
Zużycie paliwa* 8,2/5,9/6,7 l/100 km
Cena od 105 190 zł
*miasto/trasa/cykl mieszany

Mitsubishi Outlander - tył
Moto.wieszjak.pl
Mitsubishi Outlander - kokpit
Moto.wieszjak.pl
Mitsubishi Outlander - fotel kierowcy
Moto.wieszjak.pl
Mitsubishi Outlander - tylna kanapa
Moto.wieszjak.pl
Mitsubishi Outlander - bagażnik
Moto.wieszjak.pl
Mitsubish Outlander - przód
Fot. Mitsubishi
Reklama
Zaktualizuj swoją wiedzę z naszymi publikacjami i szkoleniami
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Wymiana opon na letnie 2023. Kiedy, jak i za ile? Sprawdźmy

    Wymiana opon na letnie 2023, czyli dziś przygotujemy dla kierowców tabletkę wiedzy na ten temat. Kiedy zmienić opony, o czym pamiętać i ile to kosztuje w 2023 roku?

    Czy można dostać mandat z kamery? I to na kilka sposobów

    Czy można dostać mandat z kamery? Oczywiście że tak. Co więcej, sposobów zdobywania nagrań służby mają co najmniej kilka. Poznajmy je.

    Mitsubishi L200 2024. Tak będzie wyglądać nowe wcielenie pick-up`a

    Mitsubishi L200 2024, czyli kolejna generacja modelu ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku lub na początku kolejnego. Co wiadomo o modelu?

    Volkswagen ID.2all. Tak będzie wyglądać elektryczne Polo?

    Volkswagen ID.2all zapowiada koncepcję dostępnej, elektrycznej mobilności dla Europejczyków. Jest rozmiarów modelu Polo. Trafi zatem do segmentu B.

    Przewoźniku - dopilnuj nowego obowiązku, jeśli nie chcesz stracić zezwolenia

    Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy są zobowiązani do spełnienia kolejnego obowiązku. Chodzi o przepis, wprowadzający konieczność zgłoszenia ilości zatrudnionych kierowców. W tym roku oświadczenie należy zgłosić już do 31 marca, a brak wypełnienia formalności może wiązać się poważnymi konsekwencjami dla przewoźników.

    SCT Warszawa. Warszawscy rodzice chcą ostrzejszych restrykcji

    SCT w Warszawie powstanie. Siedem postulatów wobec władz Warszawy wystosowała wspólna inicjatywa rodziców i ruchów społecznych. O co wnoszą?

    Mercedes GLB 2023. Lifting mocno delikatny. Zmian zbyt wiele nie ma

    Mercedes GLB 2023, czyli SUV niemieckiej marki przeszedł właśnie lifting. Co zmieniło się w modelu? Zmian prawie nie widać. To dobrze czy źle?

    Samochód do strefy czystego transportu. O czym pamiętać kupując auto używane?

    Samochód do strefy czystego transportu to pojęcie, którym Polacy interesują się coraz mocniej. O czym powinien pamiętać podczas zakupu mieszkaniec SCT?

    Kolizji mniej, ale likwidacja szkód coraz droższa...

    Kolizji mniej, ale likwidacja szkód coraz droższa? To zdanie idealnie opisuje zeszłoroczną sytuację na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych.

    Mitsubishi Eclipse Cross Ralliart. PHEV z rajdowym sznytem. Tylko sznytem

    Mitsubishi Eclipse Cross Ralliart to nowa wersja japońskiego coupe SUV-a napędzanego hybrydą plug-in. Zmiany? Te dotyczą tylko stylizacji. Szkoda...

    Mercedes GLA 2023. Mały SUV z Niemiec przeszedł drobny zabieg

    Mercedes GLA 2023, czyli mniejszy z niemieckich SUV-ów przeszedł lifting. W jego ramach nieznacznie zmienił się design, ale i paleta silników.

    Toyota Hilux powstała w 1968 roku. Kończy właśnie 55 lat!

    Toyota Hilux zadebiutowała na rynku w roku 1968. A więc jak nietrudno policzyć, powoli zbliża się do wieku emerytalnego. Tyle że pick-up ani myśli się zatrzymywać!

    Abarth 695 Tributo 131 Rally. Pięćsetka z duszą Ferrari

    Abarth 695 Tributo 131 Rally waży nieco ponad 1,1 tony, a ma 180 koni. Jest sportowy, agresywny i oferuje rasowy dźwięk wydechu. To nie samochód, to spełnienie marzeń kierowcy.

    Test: Abarth 695 Tributo 131 Rally. Ta miłość jest toksyczna. I dobrze mi z tym!

    Test: Abarth 695 Tributo 131 Rally jest cudowny, ale nie idealny. Wad mu nie brakuje. Tak samo jak charakteru zresztą. Tym mógłby obdzielić auta w połowie dzielnicy.

    Land Rover Classic Defender 90 z Lego. Tańszy, ale nie tani sposób na marzenia

    Land Rover Classic Defender 90 z Lego trafi do sprzedaży 1 kwietnia 2023 roku. Auto po złożeniu wygląda po prostu cudownie! Niestety model będzie kosztować 1149,99 zł.

    Polskie drogi są dziurawe. Nawet 40 proc. wymaga remontu!

    Polskie drogi są dziurawe. Jak duża jest skala zjawiska? Potężna! Nawet 9000 km jezdni w naszym kraju pilnie wymaga remontu.

    BMW serii 5 G60. Wersja M5 będzie... elektryczna! Piekło zamarzło?

    BMW serii 5 G60 szykuje się do rynkowego debiutu. Marka przekazuje zatem pierwsze informacje o modelu. A te brzmią dość rewolucyjnie.

    Elektryczne ciężarówki w Polsce? DHL kupiło właśnie pięć Volvo FM Electric

    Elektryczne ciężarówki w Polsce? Powoli stają się elementem drogowego krajobrazu. A zakupy DHL nie ograniczają się do pięciu Volvo FM Electric.

    Kręci nas recykling. Oponeo i druga odsłona jego akcji

    Kręci nas recykling? Oponeo ma zamiar dokładnie dziś odpalić drugą edycję swojej akcji. W jej ramach będzie sprzątać odpady i sadzić drzewa.

    Pechowy kolor samochodu, czyli kolory o największej szkodowości

    Pechowy kolor samochodu? Dziś mamy listę kolorów aut z największym ryzykiem szkody. Zestawienie jest naprawdę ciekawe.

    Continental PremiumContact 7. Nowość letnia z Niemiec

    Continental PremiumContact 7 dopracowuje kwestią trakcji na mokrej nawierzchni. Ale nie tylko! Nowy model ogumienia można zamawiać już dziś.

    Goodyear Urbanmax Commuter, czyli opona dla autobusów

    Goodyear Urbanmax Commuter to opona przeznaczona do autobusów z napędem konwencjonalnym, hybrydowym, jak i elektrycznym.

    Zakup samochodu przez internet? Trochę tak. Od sieci zaczynają się poszukiwania

    Zakup samochodu przez internet? 80 proc. nabywców nowych aut i prawie 100 proc nabywców używanych poszukiwania zaczyna w internecie.

    Zdał egzamin na prawo jazdy za brata. Obydwaj mają problem

    Zdał egzamin na prawo jazdy za brata. Teraz konsekwencje poniosą obydwaj. Grozić im może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

    Postęp na rynku opon. Przed jakimi wyzwaniami stoją producenci?

    Postęp na rynku opon. Bo na przestrzeni ostatnich dwóch trzech dekad zmieniły się nie tylko oczekiwania kierowców, ale i samochody.