REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Seat Ibiza ST: szlacheckie pochodzenie

REKLAMA

REKLAMA

Wystarczy wsiąść do nowej Ibizy, żeby przekonać się, że mały Seat wywodzi się z dobrego domu. Własności jezdne potwierdzają tę tezę. Pozytywne odczucia wynikają z faktu, że najnowszy Seat Ibiza został zbudowany na bazie aktualnego Volkswagena Polo, który jest samochodem roku 2010.

REKLAMA

Nowa Ibiza w wersji kombi wzbudza zainteresowanie już samym wyglądem. Skośne linie wkomponowane w nadwozie przyciągają wzrok i zapewniają małemu Seatowi nowoczesny wygląd. Już na pierwszy rzut oka auto sprawia wrażenie pojemnego. I jeżeli chodzi o możliwości załadunkowe Ibizy rzeczywiście tak jest. Samochód posiada obszerny jak na tą klasę auta bagażnik, który ma pojemność 430 litrów. Dużą przestrzeń bagażową osiągnięto dzięki niskiej podłodze oraz dużym wnękom bocznym. Niestety takiej obszerności nie można zarzucić przedziałowi pasażerskiemu Ibizy. O ile niewielkie wnętrze jest w stanie zapewnić minimum komfortu dwójce podróżnych, o tyle jazda z większą ilością osób jest już uciążliwa. Pasażerowie tylnej kanapy nie mogą liczyć na miejsce na nogi. Kosztem bagażnika tylna kanapa jest po prostu ciasna.

REKLAMA

Nawet dziecko jadące w foteliku musi trzymać nogi na oparciu przedniego fotela. W sumie w tej klasy samochodzie tak mała ilość miejsca z tyłu nie powinna być niczym dziwnym. W Europie takie auto spełnia rolę samochodu miejskiego, którym najczęściej jeżdżą właśnie dwie osoby. W Polsce zaś Ibiza kombi niejednokrotnie służy jako samochód rodzinny. Na pochwałę zasługuje za to wykonanie wnętrza. Pomimo że do jego wykończenia użyto twardych plastików wszystkie elementy są dobrze spasowane, a całość daje poczucie estetyki.

Zobacz też: Opinie kierowców o Seat Ibiza

Do napędu samochodu użyto turbodoładowanego silnika diesla o pojemności 1.6 i mocy 105 KM. Jednostka we współpracy z pięciobiegową, manualną skrzynią biegów zapewnia Ibizie przyzwoite osiągi przy niewielkim apetycie na paliwo. Pojazd rozpędza się od 0 do 100 km/h w niecałe 11 sekund, a maksymalna prędkość wynosi 188 km/h. Podczas jazdy w cyklu mieszanym Ibizę zadowala poniżej 6 litrów oleju napędowego na 100 kilometrów. Silnik rozwija moment obrotowy 250 Nm od 1500 obr/min, dzięki czemu samochód żwawo przyspiesza nawet na wyższych biegach.

Zobacz też: Volvo C30: jakie wybrać? Poradnik kupującego

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Podczas jazdy Ibizą od razu dostrzeżemy jej pokrewieństwo z Volkswagenem Polo. Sztywne zawieszenie o lekko sportowym charakterze sprawia, że auto pewnie prowadzi się w zakrętach, nawet pod obciążeniem. Niestety na większych nierównościach takie zawieszenie połączone z 16-to calowymi kołami (seryjnie auto posiada 15-to calowe) przenosi twarde drgania na nadwozie. Pomimo to układ jezdny Ibizy zapewnia wystarczający komfort podróży.

Nowa Ibiza 1.6 TDI to technicznie dopracowany i solidny samochód o nowoczesnym wyglądzie. Nic tylko kupować i jeździć. I tu właśnie tkwi największy problem. Jak na panienkę z dobrego domu przystało, nie każdy może ją mieć. Za Ibizę 1.6 TDI musimy zapłacić prawie 70 tysięcy złotych.

Seat Ibiza SW oferuje dużą przestrzeń bagażową, która została uzyskana kosztem wygody pasażerów tylnej kanapy. Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW z silnikiem diesla o mocy 105 KM to auto oszczędne i dynamiczne. Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW może służyć jako auto dla małej rodziny. Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW 1,6 TDi przyspiesza od 0 do 100 km/h w około 11 sekund. Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW -tablica przyrządów. Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW -deska rozdzielcza. Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW z silnikiem 1,6 TDi o mocy 105 KM kosztuje około 70 tys. złotych. Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Seat Ibiza SW Fot. Moto.wieszjak.pl
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

REKLAMA

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

REKLAMA

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA