REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak parkować zimą?

Robert Kuśpiel
Dobre miejsce parkingowe to łatwy i szybki wyjazd zwłaszcza w zimie fot. Newspress
Dobre miejsce parkingowe to łatwy i szybki wyjazd zwłaszcza w zimie fot. Newspress

REKLAMA

REKLAMA

Zaparkowanie auta w sezonie zimowym w mieście to nie lada sztuka. Większość miejsc jest zasypana śniegiem. Ale to dopiero wyjazd może okazać się problemem, kiedy w nocy spadnie dodatkowa warstwa śniegu.

Znalezienie dobrego miejsca do parkowania w zimę graniczy z cudem. Zazwyczaj miejsc wtedy ubywa, a w niektóre z nich nie ma możliwości wjechania, bo są całkowicie zasypane bądź za słabo odśnieżone. Warto zaopatrzyć się w łopatę

REKLAMA

Dobre miejsce – łatwy wyjazd

Jeśli szukamy miejsca do zaparkowania auta na noc, warto rozejrzeć się za dobrą lokalizacją, tak, aby rano nie mieć problemów z wyjechaniem z parkingu.

Parkujemy zawsze tak, aby ustawić auto przodem do kierunku jazdy, ułatwi nam to wyjazd, albo ewentualne wypchnięcie auta z zasypanego miejsca.
Zazwyczaj spełnienie tego warunku jest bardzo kłopotliwe, gdyż auta parkowane na chodniku ustawiane są najczęściej pod pewnym kątem, równolegle do siebie.. Wjechanie tyłem w takie miejsce, w ciągu dnia, gdy stoi za nami sznur samochodów, jest dużym wyczynem. Wykonanie takiego manewru w nocy jest wygodniejsze, jednak trzeba uważać, by nie uszkodzić innych samochodów.

Zobacz również: Jak bezpiecznie jeździć zimą?

REKLAMA

Unikajmy parkowania pod drzewami. Parkując pod drzewem narażeni jesteśmy na niespodzianki w postaci spadających sopli lodu i gałęzi obciążonych warstwą śniegu. Taką sytuację musimy wziąć pod uwagę w czasie intensywnych opadów śniegu. Jednak większe zagrożenie stanowi temperatura zbliżająca się do 0 stopni.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wtedy śnieg staje się cięższy, gałęzie są namoknięte i o nieszczęście nie trudno. Należy wtedy uważać na sople lodu, ponieważ odrywają się od dachów i drzew, są one niebezpieczne dla karoserii, i szyb naszego samochodu.

Wiadomo, że można pociągnąć do odpowiedzialności właściciela danego budynku lub odcinka jezdni, jednak takie sprawy przeciągają się w nieskończoność i ciężko jest cokolwiek udowodnić.

Zobacz również: Jak i kiedy myć auto w zimę?

Zostawiając auto na noc pamiętajmy o uniesieniu wycieraczek, przedłużymy ich życie, a i sobie ułatwimy poranne odśnieżanie. Zbierająca się woda na piórach wycieraczek zamarza, przez co tworzy się warstwa lodu, którą ciężko usunąć z gum wycieraczek.

Wychodząc z samochodu warto zabrać ze sobą szczotkę do odśnieżania, następnego dnia nie będziemy musieli otwierać drzwi z warstwą śniegu na dachu. Unikniemy dzięki temu zamoczenia wnętrza auta opadającym śniegiem. Jeżeli mamy taką możliwość, zostawmy szczotkę, na którymś z kół samochodu, ukrytą w nadkolu. Nie musimy wtedy pamiętać o niej podczas porannego wyjścia.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

REKLAMA