reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Technika jazdy > Słownik > Włączanie się do ruchu

Włączanie się do ruchu

Pod pojęciem włączania się do ruchu rozumiemy każdą bez wyjątku inicjację ruchu pojazdu mającą na celu jazdę drogą publiczną, nawet gdy nie porusza się nią w zasięgu wzroku żaden inny pojazd.

Nie jest włączaniem się do ruchu ruszanie ze skrzyżowania z ruchem kierowanym światłami albo przez uprawnione osoby. Nie jest nim także kontynuowanie jazdy po zatrzymaniu się wymuszonym przez sytuację na drodze lub w wyniku zastosowania się do znaków i sygnałów, takich jak znak stop czy sygnały świetlne lub dźwiękowe przed przejazdem kolejowym.

Włączaniem się do ruchu jest za to wyjazd z terenu stacji obsługi lub stacji paliw, z parkingu przydrożnego lub miejskiego, ruszanie po zakończeniu parkowania przy krawędzi jezdni lub na chodniku, wyjazd z garażu lub z drogi niepublicznej, np. wewnątrzosiedlowej na drogę publiczną. Kierowca pojazdu włączającego się do ruchu musi ustąpić pierwszeństwa wszystkim bez wyjątku, którzy w tym ruchu już uczestniczą, w tym także rowerzystom i pieszym.

Zobacz też: Distronic

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR
Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Książek

Ekonomistka, posiada wieloletnie doświadczenie w działach personalnych, obecnie samodzielny specjalista ds. kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama