reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Technika jazdy > Manewry > Mobilne płatności za parkowanie

Mobilne płatności za parkowanie

Płacąc za parkowanie poprzez aplikację dostępną na smartfony oszczędzamy nie tylko czas, również pozbywamy się problemu związanego z koniecznością posiadania bilonu i dokupywania czasu postoju w parkomacie.

W dużych aglomeracjach miejskich zazwyczaj trudno jest znaleźć wolne miejsce do zaparkowania samochodu. Według wyliczeń SkyCash Polscy kierowcy tracą w ciągu roku na poszukiwanie miejsca do parkowania oraz czynności związane z zapłaceniem za parkowanie w płatnej strefie około dwóch tygodni rocznie.

Zobacz też: Ręce na kierownicy - dlaczego to tak ważne?

Parkomaty starego typu - zapłacisz tylko gotówką

Niestety znalezienie wolnego miejsca do parkowania w zatłoczonej aglomeracji to tylko połowa sukcesu. Odrębną kwestią jest wniesienie opłaty za postój w parkomacie. Zdecydowaną większość na ulicach polskich miast stanowią parkomaty starego typu, w których z niezrozumiałych względów nie można płacić różnego rodzaju kartami płatniczymi. Dokładając do tego fakt, że urządzenia przyjmują zapłatę jedynie w bilonie o określonych nominałach, kierowcy muszą być przygotowani i mieć przy sobie określony rodzaj monet.

W codziennych warunkach jest to trudne, w efekcie najczęściej albo jesteśmy zmuszeni zapłacić za parkowanie o wiele za drogo (starego typu parkomat nie wydają reszty) lub skrócić spotkanie w związku z niewystarczającą ilością drobnych pieniędzy.

Dopiero najnowszy typ parkomatów daje możliwość ustalenia czasu parkowania i zapłaty kartą płatniczą, co jest rozwiązanie zbawiennym zarówno dla lokalnych kierowców i turystów.

Zobacz też: Bezpieczny wjazd w dziurę - jak nie uszkodzić auta?

Płatności mobilne za parkowanie

Ale także nowego typu parkomaty nie rozwiązują problemu, w przypadku gdy spotkanie nam się nieoczekiwanie przedłuża. Przepraszanie rozmówców i pędzenie do parkomatu, by dopłacić za postój jest często niemożliwe. trudno sobie wyobrazić, że przerywamy w połowie np. rozmowę o pracę i idziemy dopłacić za postój.

W takich przypadkach pomocne są najnowsze technologie i aplikacje umożliwiające opłatę za postój, które umożliwiają m.in. dokupienie czasu postoju bez konieczności wracania do samochodu. Jak płacić za parkowanie komórką?

Wystarczy ściągnąć aplikację na smartfona i zarejestrować w systemie mobilnych płatności swój samochód. Ponadto zazwyczaj trzeba umieścić na szybie stosowną naklejkę informującą kontrolerów, że właściciel pojazdu korzysta z systemu płatności mobilnych.

Zobacz też: Hamowanie silnikiem – zjeżdżanie ze wzniesień

System MobiParking działa w 30 miastach w Polsce. Aby opłacić postój, można skorzystać z aplikacji dostępnej na urządzenia z systemami Android, iOS i Windows Phone, wysłać SMS z odpowiednim kodem (np. WAR1) lub wykonać połączenie z użyciem krótkiego kodu USSD (dla klientów Orange, Plus oraz Play). Co ważne - mobiParking pozwala na  wybór określonego czasu postoju, wysokości kwoty lub działa na zasadzie „od tego momentu” (start) do chwili zatrzymania (stop).

Źródło: informacja prasowa SkyCash

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama