reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo na drodze > Prędkość i fotoradary > Prędkość w terenie zabudowanym 2021 r. Niższy limit w miastach?

Prędkość w terenie zabudowanym 2021 r. Niższy limit w miastach?

Prędkość w terenie zabudowanym zostanie ograniczona. Projekt przygotowany przez rząd oznacza m.in. zmniejszenie limitu szybkości w nocy.

Prędkość w terenie zabudowanym 23:00 - 5:00: też będzie 50 km/h

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt zmian w Prawie o ruchu drogowym. Jednym z jego punktów jest ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym w godzinach 23 - 5. Jak bardzo zostanie zredukowany limit? Do 50 km/h - czyli takie ograniczenie zacznie obowiązywać przez całą dobę. Skąd ten pomysł? Chodzi o bezpieczeństwo pieszych. Badania wykazały bowiem, że podczas uderzenia przez samochód z prędkością większą niż 50 km/h drastycznie maleją szanse pieszego na przeżycie.

Jaka prędkość w terenie zabudowanym? W UE już wiedzą!

Motywacja przemawiająca za tym projektem zmian jest jeszcze jedna. Zdaniem Ministerstwa Infrastruktury Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, który zostawił wyższy limit prędkości w terenie zabudowanym po 23:00. Wszystkie inne państwa już dawno odeszły od tego rozwiązania. Co więcej, są już kraje w UE, które uznają że odpowiedź na pytanie "Jaka powinna być prędkość w terenie zabudowanym?" brzmi zaledwie 30 km/h. Stosowne rozwiązania prawne będą wprowadzane w życie w najbliższym czasie.

Prędkość w terenie zabudowanym: kiedy nowe ograniczenie?

Kiedy ograniczona zostanie prędkość w terenie zabudowanym w nocy? Na razie ciężko mówić o konkretnej dacie. W chwili obecnej rząd przyjął projekt ustawy. Ten musi jeszcze trafić do sejmu i senatu, a następnie uzyskać podpis prezydenta. Nowe przepisy wejdą w życie po pokonaniu ścieżki legislacyjnej oraz po upływie 14 dni od ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Prędkość w terenie zabudowanym 2021
Prędkość w terenie zabudowanym 2021

PODATKI 2021 KOMPLET338.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Sobieski

Inspektor w Wydziale Księgowości Urzędu Miasta Szczecin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama