reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo na drodze > Mandaty i punkty karne > Kary za wyjazd na święta wielkanocne 2021 r.

Kary za wyjazd na święta wielkanocne 2021 r.

Kary za wyjazd na święta wielkanocne 2021 r. Czyli na jakie obostrzenia powinni przygotować się kierowcy i pasażerowie aut?

Wielkanoc 2021 r.: będą dodatkowe obostrzenia?

Na razie rząd nie wypowiedział się konkretnie na temat obostrzeń, które wejdą w życie w czasie Wielkanocy 2021. Patrząc na statystyki zakażeń nietrudno spodziewać się jednak, że władza będzie chciała ograniczyć przemieszczanie się. Czy można jechać samochodem na święta wielkanocne w 2021 r.? Pewnie zapisy zakazujące wyjazdów nie zostaną wprowadzone. Ograniczenia pojawią się jednak z całą pewnością na liście zaleceń pandemicznych.

Kary za wyjazd na święta wielkanocne 2021 r.?

Czy rząd wprowadzi kary za wyjazd na święta wielkanocne 2021 r.? Raczej nie. Nie ma o nich ani słowa nawet w kuluarach. Bardziej prawdopodobne są jednak ograniczenia dotyczące gromadzenia się. Zastosowany pewnie zostanie taki sam model, jak w czasie Bożego Narodzenia 2020. A to oznacza, że przy wielkanocnym stole w roku 2021 nie będzie mogło spotkać się więcej niż 5 osób - nie wliczając w tą liczbę domowników.

Kary za wyjazd na święta wielkanocne 2021 r. nie. Za zgromadzenia tak!

Kary za wyjazd na święta wielkanocne 2021 r. przyjmująca formę ograniczeń w spotkaniach rodzinnych będzie standardowa. To oznacza, że jeżeli policja zostanie poinformowana o takim fakcie i podejmie interwencję, będzie mogła ukarać uczestników mandatem wynoszącym nawet 500 złotych. Na tym nie koniec, bo w przypadkach szczególnie rażących funkcjonariusze mają możliwość skierowania wniosku do sanepidu. W tym przypadku wlepiana jest kara administracyjna - ta ma wartość od 5 do 30 tysięcy złotych.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kary za wyjazd na święta wielkanocne 2021 r.
Kary za wyjazd na święta wielkanocne 2021 r.

Ryczałt ewidencjonowany29.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Mikos

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama