reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Wnętrze > Toyota Avensis I FL: montaż podświetlenia panelu otwierania szyb

Toyota Avensis I FL: montaż podświetlenia panelu otwierania szyb

Brak wyraźnego podświetlenia panelu sterowania szybami potrafi być uciążliwy. Zwłaszcza w nocy, wtedy musimy wszystko robić na wyczucie. Poniekąd, ma to duży wpływ na naszą koncentrację podczas jazdy.

Jest kilka sposobów, żeby poprawić podświetlenie tego panelu. Zamiast standardowego podświetlenia zdecydowaliśmy się na podświetlenie tak zwanego tła klawiszy. Robimy to za pomocą wstęgi silikonowej z diodami SMD i opornikami. Diody SMD są stosunkowo wydajne, więc efekt powinien być ciekawy.

Zobacz również: Toyota Avensis I: odstająca uszczelka podszybia

Rozwiązanie wykorzystujące wstęgę jest o tyle ciekawe, że silikon, który również ma możliwość przewodzenia światła w niedużym stopniu. Jeżeli uznamy, że podświetlenie jest za mocne, mamy możliwość odwrócenia wstęgi diodami w inna stronę. Wówczas, uzyskamy stłumiony promień światła. Akurat, może okazać się na tyle odpowiedni, że zostaniemy przy takiej konfiguracji.

Problemem może być uzyskanie odpowiednich napięć do prawidłowego działania wstęgi. Najlepiej wykonać to metodą prób i błędów. Jeżeli zlokalizujemy odpowiednie miejsce w układzie gdzie możemy podpiąć wstęgę, musimy przylutować kable. Ważne, żeby zrobić to bardzo solidnie. Unikniemy przerwania obwodu. Teraz możemy przeprowadzić próbę, jak działa nasze podświetlenie panelu.

Diody powinny podświetlać równomiernie wszystkie klawisze. Podświetlenie będzie widoczne poprzez wnęki w klawiszach. Takie rozwiązanie jest wystarczające, żeby swobodnie operować całym panelem. Oczywiście nie musimy montować całej wstęgi, wystarczy dociąć odpowiednią długość. Wkładamy ją przy bocznej krawędzi. Wchodzi na tak zwany „wcisk”.

Zobacz również: Toyota Avensis I FL: demontaż przedniego zderzaka

Kolor, jaki dobierzemy zależy od nas. Oczywiście, można próbować innych metod zamontowania podświetlenia. Możemy montować diody pod każdym klawiszem, jednak wydaje nam się to zbyt czasochłonne. Poza tym łatwo uszkodzić taki układ, zanim zamontujemy go finalnie. Te rozwiązanie, jest o tyle wygodne, że wykonujemy jeden układ, który podświetla cały panel.

Wszystko zależy od naszych zdolności manualnych i od tego, jak wyobrażamy sobie nasz panel. My polecamy rozwiązanie, przedstawione w tym artykule. Efekt naszej pracy, będzie najlepiej widoczny w nocy.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Montaż podświetlenia panelu otwierania szyb w Toyocie Avensis. Fot. Toyota
Montaż podświetlenia panelu otwierania szyb w Toyocie Avensis. Fot. Toyota

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama