reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Karoseria i nadwozie > Toyota Avensis I FL: demontaż przedniego zderzaka – poradnik

Toyota Avensis I FL: demontaż przedniego zderzaka – poradnik

Demontaż przedniego zderzaka, czy też tylnego nie jest kłopotliwy, jeśli wiemy, gdzie znajdują się wszystkie mocowania. W poradniku tym, pokażemy jak szybko i sprawnie zdemontować przedni zderzak w Avensis po liftingu.

Na samym początku należy zaznaczyć, że można to wszystko wykonać bez potrzeby unoszenia samochodu. Praktycznie, można zostawić samochód na kołach.

• Śrubokręt płaski
• Śrubokręt gwiazdkowy
• Klucz płaski 10
• Klucz nasadowy 10

Pierwsza czynność, którą musimy wykonać, to demontaż przedniego grilla. Na początku musimy wyjąć trzy zatrzaski trzymające grill oraz odkręcić jedną śrubę. Teraz, możemy swobodnie wyjąć grill z samochodu. Została nam do odkręcenia plastikowa osłona. Z nią również nie będzie problemów. Osłona ta, zamocowana jest na trzech zatrzaskach. Uwalniamy je i demontujemy osłonę.

Zobacz również: Jak przygotować auto do samodzielnych napraw?

Teraz odkręcamy dwie śruby mocujące lampy do przedniego zderzaka. Będą one widoczne, znajdują się po bokach lamp. Teraz musimy wyjąć kierunkowskazy. W rogu lampy, przy błotniku lokalizujemy otwór. Znajduje się tam zatrzask, który musimy dobrze wyczuć. Wkładamy tam śrubokręt, wciskamy zatrzask, wyjmujemy kierunkowskaz i odpinamy od kostki. W miejscu kierunkowskazu znajduje się śruba, którą musimy odkręcić. Oczywiście, tak samo robimy z kierunkowskazem po drugiej stronie samochodu.

Teraz, odkręcamy osiem śrub mocujących zderzak od dołu. Trzymają one zderzak z plastikową osłoną. Następnie odchylamy delikatnie osłonę i odkręcamy dwie śruby trzymające zderzak do belki nadwozia. Przechodzimy do odkręcenia nadkola na wysokości zderzaka. W lewym nadkolu mamy do odkręcenia dwie śruby i zatrzask, natomiast po prawej stronie, zostaje nam do odkręcenia jedna śruba wraz z zatrzaskiem.

Zobacz również: Jak wymienić nadkole i błotnik?

Odchylamy delikatnie wypraskę nadkola i widzimy śrubę mocującą zderzak z błotnikiem. Odkręcamy je i możemy przystąpić do zdjęcia zderzaka z samochodu. Chwytamy zderzak oburącz i pociągamy do siebie. Jeżeli mamy halogeny, odpinamy kostki od świateł przeciwmgielnych i w ten oto sposób mamy zdemontowany przedni zderzak. Jak widać jest trochę śrubek do odkręcenia.

Zdemontowany zderzak najlepiej położyć tak, żeby się nie porysował. Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności. Nie zapominamy o żadnej śrubie. Wszystkie muszą zostać solidnie przykręcone. Pamiętajmy również o podpięciu halogenów. Zdemontowany zderzak najlepiej położyć tak, żeby się nie porysował.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama