reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Napęd > Wymiana oleju silnikowego i filtra oleju Renault Laguna II diesel

Wymiana oleju silnikowego i filtra oleju Renault Laguna II diesel

Wymianę oleju silnikowego wraz z filtrem oleju, nie tylko w Renault Lagunie II należy wykonać co roku o tej samej porze lub co 15 000 kilometrów. Zalecamy stosować olej tego samego producenta jaki był wcześniej zalany.

Operację wymiany oleju w Renault Laguna II zalecamy wykonać z pozycji kanału warsztatowego. Będziemy wówczas mieli wygodny dostęp do miski olejowej. Oczywiście można skorzystać również z podnośnika warsztatowego, ale w kanale będzie łatwiej.

Zobacz też: Pęknięty zderzak - naprawić, czy wymienić element?

Na początku demontujemy dolną osłonę silnika i przechodzimy do zlania oleju.

Następnie podnosimy przednią maskę i odkręcamy korek wlewu oleju. Teraz podkładamy pusty pojemnik – 5l pod korek spustowy i odkręcamy go. Do wykonania tej czynności będzie nam potrzebny specjalny klucz kwadratowy. W przypadku braku takiego narzędzia będziemy musieli skorzystać z tradycyjnej klamki okiennej, która idealnie pasuje na korek spustowy. Popuszczamy go i czekamy aż spłynie cały olej – ok. 15 minut.

Następnie zakładamy nową (w przypadku braku nowej, starą) podkładkę miedzianą na korek spustowy i wkręcamy go. Pamiętajmy, że nowa podkładka miedziana znacznie lepiej uszczelni połączenie.

Zobacz też: Jak usunąć ślady po gradobiciu?

Przechodzimy do wymiany filtra, znajduje się on w przedniej części silnika. Można spróbować odkręcić ręcznie. Jeśli ta próba się nie powiedzie to należy skorzystać ze specjalnego klucza do filtrów. Wyjmujemy stary filtr i odkładamy go do pustego pojemnika. Zanim zamontujemy nowy filtr należy posmarować uszczelkę świeżym olejem.

Po wykręceniu filtra pora zalać silnik nowym olejem. Za pomocą lejka wlewamy 4l oleju i czekamy aż spłynie. Zakręcamy korek i uruchamiamy silnik. Czekamy około 20 sekund i wyłączamy go. Sprawdzamy poziom oleju na bagnecie i dolewamy brakującą ilość. Ponownie uruchamiamy silnik i czekamy kilkanaście sekund po czym ponownie sprawdzamy poziom oleju.

Zobacz też: Wymiana filtra paliwa - Renault Laguna II

Jeżeli jest odpowiedni to udajemy się na jazdę próbną. Kontynuujemy ją do momentu aż silnik odpowiednio się nagrzeje. Po powrocie sprawdzamy czy nie ma żadnych wycieków. W przypadku braku zastrzeżeń, zakładamy dolną osłonę silnika.

Wszystkie odpady jakie zebraliśmy podczas przeprowadzenia tych wymian należy oddać do punktu utylizacji. Olej napędowy i olej silnikowy nie powinien być wylewany w dowolne miejsce.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

sprawdzenie stanu oleju, bagnet Fot. Fotolia
sprawdzenie stanu oleju, bagnet Fot. Fotolia

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i wspólnicy sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama