| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Napęd > Wymiana oleju silnikowego i filtra oleju Renault Laguna II diesel

Wymiana oleju silnikowego i filtra oleju Renault Laguna II diesel

Wymianę oleju silnikowego wraz z filtrem oleju, nie tylko w Renault Lagunie II należy wykonać co roku o tej samej porze lub co 15 000 kilometrów. Zalecamy stosować olej tego samego producenta jaki był wcześniej zalany.

Operację wymiany oleju w Renault Laguna II zalecamy wykonać z pozycji kanału warsztatowego. Będziemy wówczas mieli wygodny dostęp do miski olejowej. Oczywiście można skorzystać również z podnośnika warsztatowego, ale w kanale będzie łatwiej.

Zobacz też: Pęknięty zderzak - naprawić, czy wymienić element?

Na początku demontujemy dolną osłonę silnika i przechodzimy do zlania oleju.

Następnie podnosimy przednią maskę i odkręcamy korek wlewu oleju. Teraz podkładamy pusty pojemnik – 5l pod korek spustowy i odkręcamy go. Do wykonania tej czynności będzie nam potrzebny specjalny klucz kwadratowy. W przypadku braku takiego narzędzia będziemy musieli skorzystać z tradycyjnej klamki okiennej, która idealnie pasuje na korek spustowy. Popuszczamy go i czekamy aż spłynie cały olej – ok. 15 minut.

Następnie zakładamy nową (w przypadku braku nowej, starą) podkładkę miedzianą na korek spustowy i wkręcamy go. Pamiętajmy, że nowa podkładka miedziana znacznie lepiej uszczelni połączenie.

Zobacz też: Jak usunąć ślady po gradobiciu?

Przechodzimy do wymiany filtra, znajduje się on w przedniej części silnika. Można spróbować odkręcić ręcznie. Jeśli ta próba się nie powiedzie to należy skorzystać ze specjalnego klucza do filtrów. Wyjmujemy stary filtr i odkładamy go do pustego pojemnika. Zanim zamontujemy nowy filtr należy posmarować uszczelkę świeżym olejem.

Po wykręceniu filtra pora zalać silnik nowym olejem. Za pomocą lejka wlewamy 4l oleju i czekamy aż spłynie. Zakręcamy korek i uruchamiamy silnik. Czekamy około 20 sekund i wyłączamy go. Sprawdzamy poziom oleju na bagnecie i dolewamy brakującą ilość. Ponownie uruchamiamy silnik i czekamy kilkanaście sekund po czym ponownie sprawdzamy poziom oleju.

Zobacz też: Wymiana filtra paliwa - Renault Laguna II

Jeżeli jest odpowiedni to udajemy się na jazdę próbną. Kontynuujemy ją do momentu aż silnik odpowiednio się nagrzeje. Po powrocie sprawdzamy czy nie ma żadnych wycieków. W przypadku braku zastrzeżeń, zakładamy dolną osłonę silnika.

Wszystkie odpady jakie zebraliśmy podczas przeprowadzenia tych wymian należy oddać do punktu utylizacji. Olej napędowy i olej silnikowy nie powinien być wylewany w dowolne miejsce.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Lirefay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »