| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Klimatyzacja > Klimatyzacja : czyszczenie, odgrzybianie, konserwacja

Klimatyzacja : czyszczenie, odgrzybianie, konserwacja

Klimatyzacja to praktyczne urządzenie, które znacznie podnosi komfort podróżowania samochodem podczas słonecznych i ciepłych dni. W poniższym kompendium zebraliśmy materiał dotyczący wszelkiego rodzaju napraw układu klimatyzacji.

Diagnoza usterek klimatyzacji

Zauważalny spadek wydajności układu klimatyzacji (gdy zauważymy że klimatyzacja zaczęła słabiej chłodzić),  najczęściej jest skutkiem nieszczelności w układzie klimatyzacji.  Zazwyczaj jest to nieszczelność któregoś z przewodów.

Z kolei, gdy usłyszymy, że klimatyzacja wyraźnie głośniej pracuje, a do tego słychać jeszcze charakterystyczne terkotanie wtedy możemy się spodziewać konieczności wymiany kompresora klimatyzacji.

Więcej na temat diagnozowania usterek układu klimatyzacji znajdziesz tutaj

Jak często konserwować klimatyzację?

Przegląd, a wraz z nim konserwację klimatyzacji należy przeprowadzać nie rzadziej niż co dwa lata.

Brak regularnej kontroli układu klimatyzacji skończy się zapewne poważniejszymi usterkami. Ubytek płynu w układzie może poskutkować nawet uszkodzeniem sprężarki.

Przy okazji kontroli układu warto go przeczyścić. Więcej na temat konserwacji układu klimatyzacji znajdziesz tutaj.

Czyszczenie układu klimatyzacji

Jeżeli klimatyzacja nie jest tak bardzo zabrudzona, że nie obejdzie się bez wizyty w specjalistycznym warsztacie możemy odświeżyć układ stosując jeden z dostępnych na rynku preparatów czyszczących.

W tym celu należy ustawić opcję nawiewu na pozycję obieg zamknięty, uruchomić klimatyzację a za fotelem kierowcy ustawić preparat. Żeby podczas procesu czyszczenia układu klimatyzacji nie zabrudzić dywaników warto postawić puszkę z preparatem na folii.

Więcej sposobów na czyszczenie klimatyzacji i szczegółowy opis procesu czyszczenia znajdziesz tutaj.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »