| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Układ chłodzenia i klimatyzacja > Jak wyczyścić klimatyzację?

Jak wyczyścić klimatyzację?

Czyszczenie klimatyzacji to bardzo ważny zabieg. Odgrzybiona zapewnia nam komfortową jazdę bez przykrego zapachu, wyczuwalnej wilgoci i ryzyka choroby.

Czyszczenie klimatyzacji można zlecić specjalistycznej firmie lub wykonać tę czynność samodzielnie. Odgrzybianie zaczynamy od wymontowania filtra przeciwpyłowego. Następnie stosujemy preparat usuwający grzyb.

Sposób czyszczenia układu klimatyzacji jest prosty i możemy wykonać go przy użyciu jednego z dostępnych na rynku preparatów.

Zobacz również: Jak naprawić cieknące uszczelki szyb i szyberdachu?

Czyścimy klimatyzację krok po kroku

Ustawiamy nawiewy na obieg wewnętrzny, włączamy klimatyzację, ustawiamy preparat za siedzeniem kierowcy i naciskamy przycisk na pojemniku. Następnie po odczekaniu 10 minut otwieramy drzwi, zbieramy resztki piany i wyrzucamy pojemnik. Warto podłożyć kawałek folii pod puszkę, gdyż pod koniec rozpylania ciśnienie jest słabsze i mogą zamoczyć się dywaniki. 

Zobacz również: Jak wysuszyć wnętrze samochodu?

Po takiej operacji mamy trochę sprzątania i suszenia, ale jest ona o wiele bezpieczniejsza od wprowadzania piany w nawiewy powietrza. Zdarzały się częste przypadki uszkodzenia czujnika temperatury klimatyzacji poprzez zbyt obfite zaaplikowanie preparatu w kratki nawiewu. Trzeba ponadto pamiętać, że zazwyczaj mają one odgałęzienia, np. do radia, istnieje więc możliwość zamoczenia elektroniki, a co za tym idzie - uszkodzenie radia. Dlatego przy użyciu tej metody warto bardzo uważnie rozprowadzać preparat.

Po odgrzybianiu warto przewietrzyć samochód, gdyż zapachy niektórych preparatów mogą bardzo drażnić.

Przy okazji odgrzybiania układu klimatyzacji należy pamiętać o montażu nowego filtra przeciwpyłkowego.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »