reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Karoseria i nadwozie > Fiat Panda II: jak zamontować czujnik temperatury – opis krok po kroku

Fiat Panda II: jak zamontować czujnik temperatury – opis krok po kroku


Czujnik temperatury zewnętrznej jest bardzo przydatny  informuje o temperaturze i dzięki temu możemy wstępnie ocenić panujące warunki. W poradniku tym przedstawimy sposób, w jaki zamontować go w Fiacie Panda II.

Informacja o temperaturze to opcja w liczniku w wersji Emotion. Jak się okazuje, dołożenie tego elementu nie jest skomplikowane.

Co będzie nam potrzebne do montaż czujnika temperatury zewnętrznej w Fiacie Panda II?

• Czujnik temperatury nr katalogowy 71732874
• 60cm kabla dwużyłowego
• Izolacja lub koszulki termokurczliwe
• 2 piny do kostek łączących nr 10327754
• Śrubokręt gwiazdkowy i płaski
• Klucz imbusowy
• Młotek
• Nóż
• Kombinerki

Wykonanie

Zaczynamy od demontażu całego lusterka bocznego od strony kierowcy. Otwieramy drzwi i zdejmujemy gumową gałkę od regulacji lusterka, łapiemy ją na górze i pociągamy zdecydowanym ruchem, powinna zejść bez żadnych problemów. Pod nią znajduje się nakrętka, którą musimy odkręcić. Teraz demontujemy dużą plastikową osłonę, podważając ją od góry. Zobaczymy gąbkę uszczelniającą, odrywamy ją bardzo delikatnie, aby nadawała się do ponownego montażu.

Zobacz też: Jak we własnym zakresie usunąć drobne wgniecenia i zarysowania karoserii?

Po zdjęciu gąbki pozostaje nam odkręcenie nakrętki mocującej lusterko. Przykładamy śrubokręt w widoczne zagłębienie i uderzamy w niego młotkiem. Jeżeli wyczujemy wyraźny luz, możemy ją dalej odkręcać ręką. Następnie zdejmujemy tylną pokrywę, która zamocowana jest na zatrzaskach zabezpieczonych plastikowym elementem. Odginamy go i jednocześnie odciągamy od zewnętrznej strony pokrywę.

Możemy teraz zamontować czujnik temperatury. Posłuży nam do tego otwór do odprowadzania wody w lusterku. Oczywiście możemy wywiercić nowy otwór, jednak ten, który jest, nie do końca spełnia swoją rolę, więc możemy go wykorzystać.

Podsumowując, możemy wybrać bardziej wygodne rozwiązanie. Jeżeli zdecydujemy się na ten od odprowadzania, musimy powiększyć go do rozmiarów czujnika temperatury. Do jego końców lutujemy przewody i izolujemy je. Instalację prowadzimy przez otwór do ramienia lusterka, jak idą linki sterujące. Wkładamy czujnik temperatury, składamy lusterko i montujemy na swoje miejsce.

Zobacz też: Jak dbać zimą o szyby?

Przechodzimy do podłączenia kabli. W tym celu musimy zdemontować boczek drzwi przednich. Zdejmujemy maskownicę tweeterów i odkręcamy śrubę. To samo robimy z zaślepką znajdującą się przy klamce. W dolnej krawędzi drzwi są dwie śruby, które również musimy odkręcić. Zdejmujemy osłonę mechanizmu regulacji lusterek, podważamy delikatnie boczek i po kolei je odpinamy. Trzymają się one stosunkowo mocno, dlatego musimy użyć większej siły. Po rozpięciu wszystkich kołków, odchylamy cały boczek, pchamy go do góry i zdejmujemy z szyny mocującej.

Prowadzimy kabel wewnątrz drzwi. Wprowadzamy go drugim od góry otworem w boczku (przednia część poszycia), a potem do łącznika między drzwiami aż do kostki elektrycznej przy pedale sprzęgła. Odkręcamy plastikową pokrywę obok rączki do otwierania maski, są tam dwie kostki, czarna i szara, obie z niebieskimi wtyczkami. Będziemy modyfikować tę górną (szarą). Lutujemy piny do przewodów czujnika temperatury i wpinamy je w drugą i trzecią pozycje w kostce (górny rząd, licząc od lewej).

Zobacz też: Jak dobrać lakier?

W tym celu odpinamy w niej czerwony element blokujący i wsadzamy dwa złącza. Blokujemy, wpinamy kostkę i składamy wszystko w odwrotnej kolejności. Odpalamy samochód i na wyświetlaczu powinna pokazać się temperatura na zewnątrz auta.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM)

(PCPM)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama