reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Elektronika/Elektryka > Fiat Stilo: jak sobie poradzić z błędem Airbag Failure?

Fiat Stilo: jak sobie poradzić z błędem Airbag Failure?

Komunikat Airbag Failure jest dobrze znany właścicielom Fiatów Stilo. Najczęściej występuje w wersji 3-drzwiowej podczas przesuwania fotela przez pasażerów siedzących z tyłu.

Problem ten pojawiał się już w 2-letnich Fiatach Stilo, najczęściej podczas jazdy na nierównościach bądź przesuwaniu fotela było słychać sygnał dźwiękowy. Towarzyszyła temu kontrolka poduszki powietrznej i znany nam komunikat. Na początku od razu eliminujemy kostki poduszki powietrznej, są one na tyle solidne, że na pewno nie przerywają sygnału. Okazuje się, że źródłem naszych problemów jest korozja. Jest jedno miejsce, które pozostaje niezabezpieczone od czynników zewnętrznych. Mamy na myśli łączenie przewodu z metalowym złączem.

Zobacz też: Fiat Stilo: demontaż oparcia fotela przedniego. Poradnik

System Airbag jest bardzo czuły na wahania napięcia, dlatego nawet mała korozja może być groźna. Do naprawy będzie nam potrzebny preparat Kontakt do czyszczenia styków. Najpierw wyjmujemy spod fotela kierowcy element z kostkami - jest to czarny plastik z widocznymi złączami (zazwyczaj w kolorze białym i pomarańczowym). Jeżeli będziemy mieli problem z wyjęciem lub lokalizacją tej części, wystarczy przesunąć fotel maksymalnie do tyłu.

Nas interesuje kostka pomarańczowa. Wciskamy prostokątny zatrzaski i wysuwamy ją z plastikowego elementu. Teraz przechodzimy do czyszczenia styków. Nie polecamy spryskania rozłączonej kostki, gdyż istnieje duże ryzyko, że Kontakt nie dotrze do każdego miejsca. Wszystko robimy bez wyjmowania kabli. Wystarczy podważyć kostkę po bokach, żeby uzyskać dostęp do pinów. Tak samo postępujemy z drugą częścią kostki (tzw. żeńską). W tak przygotowane miejsce aplikujemy preparat za pomocą rurki.

Zobacz też: W jaki sposób dbać o przewody zapłonowe?

Bardzo ważne jest, żeby wykonać to w obu częściach kostki. Białą kostkę możemy również zabezpieczyć, ale w tym przypadku nie trzeba jej podważać. Wystarczy odpiąć i polać preparatem. Po stronie pasażera postępujemy analogicznie, jednak tu znajduje się również szara kostka (poza pomarańczową), odpowiedzialna za problemy z matą w siedzeniu pasażera. Objawy są takie same jak w przypadku poduszki powietrznej, dlatego tutaj również polecamy dokładnie wyczyszczenie, jak to miało miejsce w kostce pomarańczowej. Jeżeli ponownie wystąpi komunikat Airbag Failure, musimy powtórzyć całą operację. Niestety istnieje prawdopodobieństwo, że ten problem będzie co jakiś czas powracał.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Jankowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama