REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak operator logistyczny może uzyskać przewagę konkurencyjną

Wojciech Wieczorek
fot. Fiege
fot. Fiege
DIRK EGELKAMP

REKLAMA

REKLAMA

Różnorodne aktywności, które stanowią wartość dodaną do standardowo realizowanych operacji logistycznych stanowią o przewadze konkurencyjnej firmy.

Szereg usług dodanych, które mogą być projektowane, modyfikowane i wdrażane zależnie od aktualnego zapotrzebowania Klienta są dodatkowym atutem przemawiającym za ekonomicznymi korzyściami zlecenia obsługi logistycznej firmie zewnętrznej.

REKLAMA

W dobie silnej konkurencji na rynku usług logistycznych to, co wyróżnia operatora logistycznego to indywidualne podejście do każdego Klienta i oferowanie znacznie szerszego pakietu, wykraczającego poza standardy rynkowe. Usługi dodane (VAS – value added services) oferowane przez firmę logistyczną są zindywidualizowane i ustalane z każdym klientem, w zależności od jego potrzeb.

Promocja zlecona operatorowi logistycznemu

W zależności od branży są to bardzo różne usługi - W branży FMCG bardzo popularne jest wsparcie kampanii sprzedażowej poprzez akcje promocyjne zlecane właśnie operatorom logistycznym.

REKLAMA

Przygotowanie wielopaków, zestawów, etykietowanie itp. wykonywane są w magazynach na miejscu gdzie dostępne są wyroby gotowe i dostarczone komponenty. Kluczowe znaczenie ma tu czas reakcji operatora na przygotowanie się do akcji oraz koszt jednostkowy operacji – przy dużej ilości wolumenu, budżet kampanii ma ogromne znacznie. Jeśli chodzi o branżę przemysłową to na przykład docinanie elementów metalowych, wstępny montaż podzespołów przed dostarczeniem na linię produkcyjną czy dostosowanie wyposażenia maszyn, wymiana filtrów i napełnianie silników olejem przed wysłaniem do odbiorcy.

Na przykład w magazynie dostosowanym do potrzeb branży odzieżowej w Fiege wdrożony jest system wieszaków i automatycznego sortowania co znacząco przyspiesza proces przygotowania zamówień oraz pozwala na eliminację błędów kompletacyjnych. Do usług VAs należą również: weryfikacja rozmiarów zgodnie ze wzorcem oraz wielokrotnym praniem ubrań w celu sprawdzenia pożądanej jakości materiału i koloru, a także metkowanie cenowe tuż przed wysłaniem asortymentu do sklepów, co daje z kolei Klientowi możliwość dopasowania oferty zgodnie z prowadzonym planem sprzedażowym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na specjalną uwagę zasługuje branża farmaceutyczna, gdzie spełnianie wymagań i przestrzeganie ściśle określonych procedur w składzie konsygnacyjnym lub w hurtowni farmaceutycznej jest restrykcyjnie przestrzegane każdego dnia.

REKLAMA

Obsługa logistyczna farmaceutyków wymaga właściwego zaprojektowania wielu procesów, w tym bardzo istotnego procesu wstrzymania lub wycofania produktu z obrotu, w każdym przypadku, gdy zaistnieje taka potrzeba. Usługi VAS wymagające odpowiednich zezwoleń, obsługę zwrotów, etykietowanie, przygotowanie dokumentacji transportowej i sprzedażowej zgodnie z wytycznymi klientów, to tylko niektóre z oferowanych przez nas usług dodanych.

Dzięki posiadanemu know-how, doświadczeniu pochodzącemu z przeprowadzania skomplikowanych procesów w oparciu o certyfikaty, operator logistyczny jest w stanie zaoferować Klientom innowacyjne rozwiązania logistyczne, które pozwolą im skupić się na swojej podstawowej działalności, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

REKLAMA

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

REKLAMA