| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > Będzie łatwiej prowadzić interesy z Chinami

Będzie łatwiej prowadzić interesy z Chinami

 Po ponad 80 latach została reaktywowana w Szanghaju Polska Izba Handlowa. Inicjatorem przedsięwzięcia jest grupa Polaków przebywających obecnie w Chinach w celach głównie biznesowych, m.in. przedstawiciela DHL.

„PIH jako jedyna tego typu polska instytucja w gospodarczej stolicy Państwa Środka postawiła sobie za zadanie stworzenie platformy wymiany doświadczeń oraz aktywne wspieranie relacji biznesowych między Polską a Chinami” – podkreśla jeden ze współzałożycieli organizacji, Konrad Godlewski, Koordynator ds. Sprzedaży, DHL Global Forwarding.

„Uważamy, że ogromny potencjał gospodarki chińskiej powinien zostać wykorzystany w jak największym stopniu przez przedsiębiorców z Polski.

Zdajemy sobie sprawę, że specyfika prowadzenia biznesu na rynku chińskim jest dosyć złożona, dlatego też z naszej strony rodzime firmy mogą liczyć na pomoc we współpracy z chińskimi partnerami” - dodaje Godlewski.

Przedstawiciele PIH w Szanghaju deklarują, że będzie ona kontynuować cele organizacji, która istniała w największym chińskim mieście w latach 20. i 30. XX wieku.

Oprócz pomocy w nawiązywaniu wzajemnych kontaktów firmom z Polski i Chin oraz wspierania polskich przedsiębiorców działających w Chinach, do najważniejszych zadań Izby należy także promocja polskiej kultury i gospodarki jak również działalność społeczna, m.in. prowadzenie polskiej szkółki przy Konsulacie.

W Szanghaju, finansowej stolicy Chin, mieszka kilkuset Polaków. To głównie ludzie biznesu oraz osoby zatrudnione na kontraktach w międzynarodowych firmach.

W mieście działa również kilka przedsiębiorstw związanych z Polską, takich jak KGHM Shanghai Copper Trading czy Chipolbork.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK