| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > Będzie łatwiej prowadzić interesy z Chinami

Będzie łatwiej prowadzić interesy z Chinami

 Po ponad 80 latach została reaktywowana w Szanghaju Polska Izba Handlowa. Inicjatorem przedsięwzięcia jest grupa Polaków przebywających obecnie w Chinach w celach głównie biznesowych, m.in. przedstawiciela DHL.

„PIH jako jedyna tego typu polska instytucja w gospodarczej stolicy Państwa Środka postawiła sobie za zadanie stworzenie platformy wymiany doświadczeń oraz aktywne wspieranie relacji biznesowych między Polską a Chinami” – podkreśla jeden ze współzałożycieli organizacji, Konrad Godlewski, Koordynator ds. Sprzedaży, DHL Global Forwarding.

„Uważamy, że ogromny potencjał gospodarki chińskiej powinien zostać wykorzystany w jak największym stopniu przez przedsiębiorców z Polski.

Zdajemy sobie sprawę, że specyfika prowadzenia biznesu na rynku chińskim jest dosyć złożona, dlatego też z naszej strony rodzime firmy mogą liczyć na pomoc we współpracy z chińskimi partnerami” - dodaje Godlewski.

Przedstawiciele PIH w Szanghaju deklarują, że będzie ona kontynuować cele organizacji, która istniała w największym chińskim mieście w latach 20. i 30. XX wieku.

Oprócz pomocy w nawiązywaniu wzajemnych kontaktów firmom z Polski i Chin oraz wspierania polskich przedsiębiorców działających w Chinach, do najważniejszych zadań Izby należy także promocja polskiej kultury i gospodarki jak również działalność społeczna, m.in. prowadzenie polskiej szkółki przy Konsulacie.

W Szanghaju, finansowej stolicy Chin, mieszka kilkuset Polaków. To głównie ludzie biznesu oraz osoby zatrudnione na kontraktach w międzynarodowych firmach.

W mieście działa również kilka przedsiębiorstw związanych z Polską, takich jak KGHM Shanghai Copper Trading czy Chipolbork.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Czarnecki

Dyrektor Ds. Sprzedaży Korporacyjnej Masterlease Polska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »