reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > Raben Ukraine podpisał kontrakt z Electrolux

Raben Ukraine podpisał kontrakt z Electrolux

Spółka Raben Ukraine podpisała trzyletni kontrakt z firmą Electrolux, otwierając nowy segment obsługi urządzeń gospodarstwa domowego na Ukrainie. W ramach projektu, Raben Ukraine, na terenie centrum dystrybucyjnego w Browarach koło Kijowa, świadczy usługi magazynowe, w tym odprawę celną i dystrybucję produktów Electrolux na terenie całej Ukrainy.

Firma Raben Ukraine posiada 8 oddziałów, mieszczących się w: Kijowie, Lwowie, Odessie, Charkowie, Doniecku, Dniepropietrowsku, Zaporożu i Chmielnickim. Kijowski oddział Raben Ukraine mieści się w pobliżu Browarów (Brovary). Powierzchnia centrum dystrybucyjnego wynosi ponad 45,000 m2. Wspomniane centrum oferuje takie usługi jak: magazynowanie, profesjonalny cross-dock oraz składowanie w kontrolowanej temperaturze, z możliwością utrzymania różnych zakresów temperatur od +2 st. C do +6 st. C lub wyższych.

- Firma Raben Ukraine każdego miesiąca będzie udostępniać kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej paru dostawcom firmy Elextrolux. Maksymalna dedykowana powierzchnia magazynowa może wzrosnąć do ok. 10,000 m2. Uporządkuje to i skonsoliduje proces dostawy towarów do firmowych punktów sprzedaży, zlokalizowanych na terenie całej Ukrainy, zapewniając terminowość przesyłek oraz jakość na najwyższym poziomie. Statusy przesyłek będą dostarczane drogą elektroniczną przez Internet, co znacznie uprości i przyspieszy przetwarzanie zamówień. Firmy są także w trakcie rozwijania wspólnego systemu kontroli przepływu towarów od producenta do Klienta finalnego, z możliwością kontroli towarów na każdym etapie  – mówi Ruslan Perverziev, Dyrektor Logistyki Raben Ukraine.

Umowa zakłada kompleksowy łańcuch dostaw dla praktycznie wszystkich produktów Grupy Electrolux, w tym produktów Electrolux, Zanussi i AEG-Electrolux. Przechowywanie małego AGD odbywa się w systemie blokowym, co wymusza znaczące modyfikacje systemu zarządzania magazynem (WMS), polegające na wprowadzeniu nowych funkcjonalności, np. przygotowywanie wszystkich zamówień na dany produkt (SKU) jednocześnie, zamiast przygotowywania wszystkich SKU dla jednej przesyłki.

- Pracownicy magazynowi przeszli miesięczne szkolenie w fabryce Electrolux. Zoptymalizowaliśmy procesy magazynowe i koszty związane z zasobami ludzkimi. W moskiewskim magazynie produktów Electrolux, liczba osób zaangażowanych w podobny proces wynosi 15, w innych krajach europejskich 6, podczas gdy w naszej firmie są to maksymalnie 4 osoby - podaje Oleg Zakrevsky, Kierownik Magazynu Raben Ukraine. - Nasi specjaliści od logistyki magazynowej dokładają wszelkich starań, aby zapewnić efektywną współpracę z firmą Electrolux – dodaje.

Grupa Raben jest czołowym operatorem logistycznym na rynku europejskim, na którym działa już od ponad 80 lat. W oparciu o transport lądowy, lotniczy i oceaniczny oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne oraz zarządzanie globalnym łańcuchem dostaw. Grupa dysponuje ponad 485 000 m2 powierzchni magazynowych, które zlokalizowane są w 10. krajach Europy. Flota obejmuje ponad 4000 pojazdów różnego typu. 5200 zatrudnionych w Grupie osób dba o wysoką jakość świadczonych usług i przyjazną obsługę Klienta.

Raben Ukraina działa od 2003 roku, oferując pełen wachlarz usług logistycznych: dystrybucję krajową i międzynarodową, obsługę celną, fracht morski i lotniczy, magazynowanie z kontrolą wilgotności i temperatury (w tym m. in. co-packing, oklejanie), jak również kompleksową obsługę logistyczną w zakresie produktów świeżych (wymagających temperatury od +2 do +6°C). Firma posiada 8 oddziałów (Kijów, Donieck, Dniepropietrowsk, Charków, Odessa, Lwów i Chmielnicki),w których zatrudnia ponad 600 osób. Firma ma do dyspozycji ok. 50,000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowych oraz 700 środków transportu.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Fot. Raben-Group
Fot. Raben-Group

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Barnik

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama