| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > DSV: 33 mln zł zysku z działalności w Polsce

DSV: 33 mln zł zysku z działalności w Polsce

W 2011 r. operator logistyczny DSV wypracował w Polsce 33 mln złotych zysku operacyjnego. To o 8 proc. więcej niż rok wcześniej.

Operator logistyczny DSV ogłosił wyniki finansowe za ubiegły rok. Duński koncern kolejny raz odnotował wzrosty, kończąc rok 2011 z przychodami na poziomie 43,710 mln duńskich koron (DKK) (24 mld 477 mln zł) i zyskiem operacyjnym („EBITA”) w wysokości 2,426 mln DKK. (1 mld 358 mln zł)

Najlepiej w Air & Sea

Pomimo relatywnie niskiego wzrostu przychodów w stosunku do roku 2010 (+2,7%) związanego z kryzysem gospodarczym na południu Europy, DSV poprawiło o ponad 10 proc. wynik operacyjny EBITA. Tradycyjnie najlepsze wyniki w Grupie osiągnęła dywizja Air&Sea, z wiodącą rolą frachtu lotniczego.

DSV w Polsce

Grupa DSV w Polsce również nie ma powodów narzekań – wypracowując w 2011r. zysk operacyjny w wysokości 33 mln złotych, osiągnęła wzrost o 8 proc. względem roku poprzedniego.

W tym roku DSV chce zarobić jeszcze więcej. Ma w tym pomóc wdrożenie nowych rozwiązań informatycznych w dywizjach Solutions i Air&Sea, lepsza współpraca między oddziałami oraz utrzymanie konkurencyjności.

Ambitne cele mają przynieść ambitne rezultaty finansowe – Grupa DSV planuje wygenerować oszczędności na poziomie 120 mln DKK w ciągu roku oraz osiągnąć przychody na poziomie 60 mln DKK.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Kopka

Wiceprezes ds. finansowania rolnictwa i budownictwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »