| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Worldwide Logistics Polska inwestuje w nowe rozwiązania informatyczne

Worldwide Logistics Polska inwestuje w nowe rozwiązania informatyczne

Wdrożenie nowego systemu informatycznego TMS w Worldwide Logistics Polska jest odpowiedzią na rosnące potrzeby klientów. System ten zastąpi rozwiązania obecnie stosowane w całym transporcie drogowym.

Transport Management System (TMS) – czyli System Zarządzania Transportem, wdrażany jest w oparciu o platformę informatyczną SkyLogic na licencji firmy Benson Consultants.

Dzięki nowemu projektowi wszystkie dane operacyjne w tym również finansowe, będą znajdowały się w jednym systemie, spełniającym wszystkie cechy inteligentnego systemu transportowego, który m. in. optymalizuje dystrybucję, automatyzuje większość zadań dyspozytora i poprawia jakość podejmowanych decyzji. 

„Dlaczego zdecydowaliśmy się na współpracę właśnie z firmą Benson Consultants i wybór platformy SkyLogic? To przede wszystkim zintegrowany, innowacyjny system, który dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i wiedzy o procesach logistycznych stwarza wielkie możliwości rozwoju i udoskonalania procesów obsługowych naszych klientów. Wybór cieszy tym bardziej, że system zarządzania transportem SkyLogic został uhonorowany główną nagrodą w konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki 2010” i regularnie poddawany jest opiniowaniu jednostek naukowych i stowarzyszeń naukowo technicznych. Tak się składa, że Hellmann Worldwide Logistics Polska w tym samy roku otrzymał tytuł Operatora logistycznego 2010 roku” - mówi Juliusz Skurewicz, Prezes Hellmann Worldwide Logistics Polska.

Funkcjonalność nowego systemu obejmuje wszystkie procesy związane z zarządzaniem logistyką transportu w tym procesy rejestracji i wyceny zleceń, EDI, planowania i wizualizacji tras, rozliczania i fakturowania, a przede wszystkim modelowania sieci logistycznej obejmującej zarówno oddziały własne jak i partnerskie.

W Hellmann Worldwide Logistics Polska jeden z modułów SkyLogic zastąpi dotychczasową aplikację SOLP (System Obsługi Listów Przewozowych) służącą do rejestracji i śledzenia historii zlecenia przy użyciu przeglądarki internetowej.

Wielką zaletą nowej platformy jest także zdalny dostęp klientów do rejestru faktur, informacji o pojazdach i kierowcach, wymiana informacji na etapie rejestracji, przeglądu i akceptacji zleceń.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Jakubowski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »