reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > Biedronka inwestuje w ciężarówki na CNG

Biedronka inwestuje w ciężarówki na CNG

Od początku grudnia flota transportowa sieci sklepów Biedronka wzbogaciła się samochody ciężarowe Mercedes-Benz Econic NGT.

Nowe samochody Mercedes-Benz Econic, które będą stopniowo wprowadzane do transportu sieci Biedronka są napędzane gazem ziemnym CNG.

Ciężarówki spełniają wysokie wymogi certyfikatu ECE R110 oraz rygorystyczne wymagania normy emisji spalin EEV. Z tego względu samochód ten ma lepsze wyniki w zakresie emisji spalin, niż wynikające z normy Euro 5. Z jego rury wydechowej wydostaje się praktycznie wyłącznie gorące powietrze.

Warto zaznaczyć, że nowe samochody ciężarowe Biedronki spełniają obowiązujące oraz planowane standardy emisji spalin obowiązujące w Unii Europejskiej. Standardy te zostały opracowane w serii Dyrektyw Europejskich, które sukcesywnie zwiększały swoją restrykcyjność. Obecnie obowiązuje norma Euro 5 wprowadzona w życie w 2011 roku, a kolejna, do której dostosowane są już auta – Euro 6 ma zostać wdrożona w 2014 roku.

Stosowanie napędu gazowego oznacza jednocześnie duże oszczędności. Mają na to wpływ bardzo niskie, w stosunku do benzyny i ropy, ceny gazu, a także niewielkie spalanie.

Econic to także zmniejszona emisja hałasu. Ograniczenie hałasu może wynieść nawet 50 proc. w porównaniu z pojazdem z silnikiem wysokoprężnym i obudową wyciszającą. Jest to rezultat niezwykle cichej pracy silnika i bardziej miękkiego spalania.

Tym samym podwozie Econica napędzane gazem ziemnym spełnia normę głośności "PIEK" (głośność pojazdu 72 dB) oraz posiada niemiecki znak jakości „Blauer Umweltengel”. Dzięki temu towar może być dostarczany nawet do centrów większy aglomeracji, bez narażania mieszkańców na nieprzyjemności związane z hałasem.

Samochody Econic wyróżniają także panoramiczne przeszklenie kabiny i obsługiwane pneumatycznie drzwi składane zapewniają kierowcom lepszą widoczność, porównywalną z widocznością autobusów, co wpływa w znacznym stopniu na bezpieczeństwo jazdy. Ma to duże znaczenie w przypadku dostaw do sklepów Biedronka w lokalizacjach miejskich.

Obecnie flota transportowa Jeronimo Martins Dystrybucja to 750 naczep zaangażowanych dla 9 Centrów Dystrybucyjnych oraz 100 solówek. W pierwszym półroczu 2011 roku samochody transportowe JMD przejechały łącznie blisko 48,5 mln km (średnio miesięcznie flota przejeżdża 8 mln km). Właściciel sklepów Biedronka współpracuje obecnie z 40 przewoźnikami.

źródło: Jeronimo Martins Dystrybucja

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Nowe ciężarówki dla Biedronki fot. Jeronimo Martins Dystrybucja
Nowe ciężarówki dla Biedronki fot. Jeronimo Martins Dystrybucja

Ciężarówki na CNG fot. Jeronimo Martins Dystrybucja
Ciężarówki na CNG fot. Jeronimo Martins Dystrybucja

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Kwiatek Kancelaria Radcy Prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama