REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Leasing samochodu przez Ukraińca w Polsce możliwy?

Leasing samochodu przez Ukraińca w Polsce możliwy?
Leasing samochodu przez Ukraińca w Polsce możliwy?
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Leasing samochodu przez Ukraińca w Polsce. Czyli dziś sprawdzimy czy jest możliwy, a jak tak, to jakich formalności wymaga.

Czy możliwy jest leasing samochodu przez Ukraińca w Polsce?

Osoby narodowości ukraińskiej stają się w Polsce znaczącą grupą. Według ostrożnych szacunków już przed wojną rozpoczętą przez Rosję w naszym kraju mieszkało nawet półtora miliona Ukraińców. Według danych Straży Granicznej, w związku z działaniami wojennymi granicę Polski przekroczyło 6,6 miliona osób. To sprawia, że Ukraińcy stają się ważnym konsumentem. Czy jednak na tyle ważnym, aby mogli wziąć samochód w leasingu? To właśnie sprawdzimy dziś.

REKLAMA

Leasing samochodu przez Ukraińca w Polsce. Co jest potrzebne?

REKLAMA

Czy możliwy jest leasing samochodu przez Ukraińca w Polsce? Oczywiście że tak. I to nie tylko leasing. Możliwy jest także kredyt czy wynajem. Tyle że wcześniej konieczne jest spełnienie dwóch warunków. Po pierwsze chodzi o założenie działalności gospodarczej (ewentualnie znalezienie pracy przy kredycie). Po drugie konieczne jest wyrobienie polskiego numeru PESEL.

Podstawą jest numer PESEL. Korzystnie na ocenę zdolności kredytowej wpływa także posiadanie pozytywnej historii w BIK. Jeśli leasingobiorca lub kredytobiorca jej nie ma, zostanie poproszony o przedstawienie informacji potwierdzających osiąganie dochodu w Polsce, na przykład dokumentów księgowych czy wyciągu z rachunku bankowego – wyjaśnia Robert Rodek, członek zarządu Carsmile.

Historia kredytowa? BIK zaciąga dane z Ukrainy

Powyższy mechanizm jest skuteczny, ale nie zawsze... Sprawdza się głównie w przypadku osób, które dotarły do Polski przed wojną i zdążyły już ustawić swoją sytuację zawodową. Co z tymi osobami, które przyjeżdżają od lutego? Pomocną dłoń do nich postanowiło wyciągnąć Biuro Informacji Kredytowej. Daje możliwość sprawdzenia historii kredytowej w ukraińskim odpowiedniku firmom, które chcą udzielić np. leasingu na samochód Ukraińcowi będącemu w Polsce.

Co niezwykle ważne, uzyskanie historii kredytowej z Ukrainy kasuje jednak wyłącznie jeden z warunków. Rejestrowany dochód uzyskiwany w Polsce nadal jest wymagany.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W stronę ukraińskich klientów wychodzą też firmy

Pomocną dłoń Ukraińców, którzy chcą leasingować samochód w Polsce, wyciągają również firmy oferujące tego typu usługi. Przykład? Carsmile uruchomiło ukraińskojęzyczne wersje stron internetowych. I takie wyjście w stronę klienta to oczywiście też wynik dostrzeżenia skali i nowej grupy odbiorców. Szczególnie że Ukraińcy w Polsce coraz chętniej kupują samochody. I coraz chętniej szukają ciekawych form finansowania. I świetnie pokazują to dane Carsmile.

Rynek samochodów w Polsce a klienci z Ukrainy

79 proc. Ukraińców starających się o finansowanie zakupu samochodu deklarowało osiąganie dochodu z działalności gospodarczej. Co więcej, 70 proc. było zainteresowanych leasingiem, a 30 proc. wynajmem długoterminowym nowego samochodu. Na rynku pojazdów używanych pojawiają się przede wszystkim Ukraińcu zatrudnieni na umowę o pracę. Jest ich aż 80 proc. Uśredniony dochód netto deklarowany we wniosku kredytowym wynosi 5 tys. zł.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

REKLAMA

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

REKLAMA

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA