REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kupno używanego samochodu. Jest lepiej, ale nie dobrze!

Kupno używanego samochodu. Jest lepiej, ale nie dobrze!
Kupno używanego samochodu. Jest lepiej, ale nie dobrze!
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz

REKLAMA

REKLAMA

Kupno używanego samochodu wymaga sprytu. Rynek zmienia się na plus. Nadal jest jednak pełen handlarzy-Januszów - tak wskazuje raport autoDNA.

Kupno używanego samochodu - nadal są problemy z VIN?

W latach 90. handel używanymi samochodami kwitł na giełdach. Teraz przeniósł się do sieci. I choć poziom świadomości kupujących jest zdecydowanie wyższy niż trzy dekady temu, a do tego zmienie uległy modele sprzedaży pojazdów, do tej pory aktualne jest jedno zjawisko. Nadal nie brakuje handlarzy, których jedynym celem jest oszukanie kupującego. Przykład? Raport autoDNA pt. "Koniec ruletki podczas zakupu aut używanych" wyraźnie wskazuje na to, że aż 70 proc kierowców kupujących doświadczyło świadomej manipulacji ze strony sprzedającego auto. Co więcej, 12 proc. nabywców mówiło o zamieszczeniu w ogłoszeniu fałszywego numeru VIN, a 18 proc. o problemach z uzyskaniem tego numeru od sprzedającego.

REKLAMA

Numer VIV to świadectwo... czystych intencji!

Szczęście w nieszczęściu jest takie, że dziś kupującym samochody używane jest łatwiej niż kiedykolwiek odcedzić pojazdy godne uwagi od motoryzacyjnych min. W jaki sposób? Sprzedaż pojazdów w dużej mierze przeniosła się do Internetu. A tam wraz z ogłoszeniami dostępne są raporty dotyczące pojazdów przygotowane na podstawie numerów VIN zapisanych w ogłoszeniach. Jak wskazuje wydawnictwo autoDNA, "ogłoszenia z raportem autoDNA zawierającym historię pojazdu  spędzają ponad połowę więcej czasu nad ogłoszeniem ze względu na dodatkową zawartość, a dealerzy korzystający z raportów odnotowują ponad 30 proc. więcej kontaktów telefonicznych."

Kupno używanego samochodu: pokaż zalety, ale i wady

Wnioski płynące z raportu autoDNA pt. "Koniec ruletki podczas zakupu aut używanych"? Wszystkie drogi prowadzą do... numeru VIN. 17-cyfrowe oznaczenie stanowi dla kupującego przepustkę do świata historii konkretnego egzemplarza auta, a do tego świadczy o rzeczy niezwykle ważnej. Daje możliwość transparentnego sprawdzenia oferty sprzedaży i na poziomie ludzkim budzi zaufanie. Pokazuje że sprzedający zna oferowany produkt i nie boi się pokazać wszystkich jego cech - zarówno zalet, jak i wad.

Raport autoDNA. XXI wiek to nie czas nieuczciwych praktyk...

Co to może oznaczać w przyszłości? Jeszcze mocniej oddzieli profesjonalnych sprzedawców samochodów używanych, którzy wiedzą jakie auta oferują oraz nieuczciwych handlarzy z szarej strefy, których jedynym celem jest maksymalizacja zysku. A naturalnym skutkiem takiego podziału i selekcji dokonanej przez klientów stanie się jeszcze mocniej zaznaczony podział cenowy. Bo sprawdzone samochody z pewnego źródła siłą rzeczy staną się droższe, a te oferowane przez Januszów moto-rynku powoli zaczną być spychane na margines, a przez to będą... prawie bezwartościowe w oczach kupujących!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

REKLAMA

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

REKLAMA