| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Zakup > Kiedy sprzedać samochód?

Kiedy sprzedać samochód?


Gdy decydujemy się na kupno samochodu, zakładamy, że posłuży nam on wiele lat. Czasem jednak nadchodzi moment, kiedy powinniśmy się pozbyć naszej maszyny i wymienić ją na inną. Podpowiadamy, kiedy warto zdecydować się na taką zamianę.

Gdy staje przed nami konieczność pozbycia się dużej sumy z portfela i przeznaczenia jej na naprawę, po wycenie zrobionej przez jednego mechanika warto udać się do drugiego, aby potwierdzić usterkę i koszt jej usunięcia. Może to być pierwszy zwiastun rozstania. Jeśli zaczynamy obserwować, że nasz samochód wymaga częstych, małych wydatków, również nie jest to dobrym znakiem. Warto, więc zapytać choćby na forum internetowym związanym z naszym samochodem, czy taka sytuacja nie zwiastuje czegoś gorszego. Czasem nie warto czekać na okresowy przegląd i wiadomość, że konieczna jest naprawa. Jeśli nasz samochód zaczyna wydawać różne, nietypowe dla wcześniejszego użytkowania odgłosy, to możliwe, że się zaraz popsuje lub już to zrobił. Miejmy na uwadze to, że na pewno jego stan samoistnie się nie poprawi. Jeśli wcześnie zareagujemy i oddamy nasze auto w ręce fachowca, może to oddalić konieczność pozbycia się go. Gdy jednak nasz pojazd wymaga naprawy, która mogłaby przekroczyć jego wartość (np. wymiany lub generalnego remontu silnika w przypadku starego samochodu), jest to znak, że powinniśmy się z nim rozstać. Warto wtedy porównać koszt naprawy do ceny innego samochodu, który byłby w takim stanie, jak nasze auto po usunięciu usterki.

Zobacz także: Szyberdach, jak sprawdzić jego kondycję?

Jest to prawdziwy terminator samochodowy. Jeśli się pojawi, rozprzestrzenia się niczym wirus. Sprawdzajmy więc regularnie stan najbardziej wrażliwych na nią miejsc, takich jak ranty nadkoli i krawędzie klapy bagażnika lub maski. Często pierwsze wykwity pojawiają się też na dachu pojazdu. Wraz z pojawieniem się rdzy, stan naszego auta zaczyna się pogarszać a jego wartość rynkowa spada. Gdy nie chcemy inwestować w odświeżanie lakieru i naprawy blacharskie, pozbycie się samochodu będzie najlepszą decyzją.

Samochód nierzadko jest dla nas jak zabawka dla dorosłych, przez co gdzieś w drodze decyzji zagubiony zostaje prawdziwy cel jego posiadania. W życiu większości ludzi nadchodzi moment, kiedy posiadane auto przestaje odpowiadać naszym potrzebom. Małe, sportowe autko może być bardzo wdzięczne i dostarczać wiele radości aż do chwili, gdy nasza rodzina nie powiększy się lub gdy nie mamy potrzeby przewiezienia wielkiego telewizora do nowego mieszkania. Duże auto, zużywające wiele litrów drogiej benzyny, przestaje być użyteczne, jeśli zmieniliśmy pracę i musimy codziennie daleko dojeżdżać lub nasza pensja zmalała albo choćby przeprowadzka spowodowała brak wielkiego miejsca parkingowego pod domem. Gdy samochód staje się niepraktyczny, jest to zdecydowanie dobry powód, aby wymienić go na inny model.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

widoczni.com

Agencja marketingu internetowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »