| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Słownik > Przewody zapłonowe

Przewody zapłonowe

Przewody zapłonowe są bardzo ważnym elementem układu zapłonowego. Dzięki nim wysokie napięcie, jakie wytwarza moduł lub cewka zapłonowa, jest podawane do środkowych elektrod świec zapłonowych.

Przewody zapłonowe są wykonywane w dwóch podstawowych rodzajach: bez rezystancji wewnętrznej oraz przeciwzakłóceniowe, z rezystancją równomiernie rozłożoną na całej długości przewodu. W przypadku przewodów pierwszego rodzaju ich wewnętrzna rezystancja wynosi ułamkowe części oma i nie ma najmniejszego wpływu ani na intensywność iskry na elektrodach świec, ani na tłumienie zakłóceń radioelektronicznych. Przy ich stosowaniu konieczne jest instalowanie rezystorów przeciwzakłóceniowych w końcówkach przewodów, podłączanych do świec lub w palcu rozdzielacza, jeżeli taki element znajduje się w układzie zapłonowym. Przewody z rezystancją równomiernie rozłożoną na całej długości nie wymagają dodatkowych rezystorów przeciwzakłóceniowych. Ich rezystancja wynosi zazwyczaj około 2000 omów na metr, przy czym może się różnić znacznie u różnych producentów.

Przewody zapłonowe, pomimo ich znakomitej izolacji, należy starać się ułożyć tak, aby nie dotykały bezpośrednio żadnych przedmiotów metalowych, a zwłaszcza gorących elementów silnika. W przypadku podtrzymujących je wsporników, w ich oczkach przelotowych muszą być dodatkowe wkładki gumowe, których głównym zadaniem jest niedopuszczenie do przetarcia się izolacji w wyniku drgań silnika.

Zobacz też: Układ zapłonowy, elektroniczny

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

EXCO A2A Polska

EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK