reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Zrób to sam > Mercedes W210: kontrola ciśnienia sprężania w silniku wysokoprężnym

Mercedes W210: kontrola ciśnienia sprężania w silniku wysokoprężnym

Sprawdzenie ciśnienia sprężania pozwala na realną ocenę stanu technicznego naszej jednostki. W poradniku tym pokażemy jak dokonać pomiaru ciśnienia sprężania w Mercedesie W210.

Jeżeli mamy wrażenie, że silnik naszego auta nie pracuje jak powinien a do tego jest wyraźny spadek mocy to znak, że warto przeprowadzić kontrolę ciśnienia sprężania. Dla każdego z silników wysokoprężnych granica zużycia jest na poziomie 1.8 MPa. Maksymalna dopuszczalna różnica pomiędzy cylindrami nie może być większa niż 0.3MPa. Po wykonanym pomiarze możemy stwierdzić, czy zawory i tłoki uległy znacznemu zużyciu.

Od uzyskanego wyniku zależy dalszy los naszego silnika. Pozostaje nam podjęcie decyzji czy dokonujemy naprawy lub kupujemy używaną jednostkę. Do wykonania takiego pomiaru będzie nam potrzebny manometr, przeznaczony do obsługi silników wysokoprężnych. Charakteryzuje się on znacznie większym zakresem. Jest on dostępny w sklepach motoryzacyjnych lub serwisach aukcyjnych.

Jeżeli podczas pomiarów zauważymy, że różnica ciśnień pomiędzy poszczególnymi cylindrami wynosi powyżej 0,3MPa to najprawdopodobniej mamy uszkodzone zawory, lub zużyte pierścienie tłoków. Przed podjęciem decyzji odnośnie naprawy, warto zastanowić się nad zakupem drugiego, używanego silnika. Jednak musi być to na tyle sprawdzone źródło, żeby nie zakupić jednostki w znacznie gorszym stanie niż nasza.

Zobacz też: Mercedes W210: kontrola i obsługa automatycznej skrzyni biegów

Przystępujemy do wykonania pomiaru. Całą pracę przeprowadzimy na silniku 602 – 2.9, 604 – 2.2 i 606 – 3.0. Zasad postępowania jest podobna. Wszelkie różnice zostaną wskazane w poniższym poradniku.

Pierwszy krok to dobre rozgrzanie silnika, wyjmujemy kluczyk ze stacyjki i unosimy przednią maskę. Demontujemy górny przewód powietrza doładowanego oraz górną osłonę silnika.

Następnie należy wymontować świece żarowe. Należy robić to bardzo ostrożnie, ponieważ możemy uszkodzić świece co wygeneruje nam dodatkowe koszty. Podczas wykręcania świecy, klucz powinien być prowadzony równo w osi świecy. Jeżeli wyczuwamy opór nie należy robić nic na siłę. W ten sposób możemy ukręcić świecę. Można spróbować polać ją w miejscu łączenia preparatem typu WD40. Nie jest to lekarstwo na każdą świecę jednak warto spróbować.

Do pomiaru posłuży nam manometr z wbudowanym wyłącznikiem rozruchowym.

Teraz odkręcamy pokrywę sterownika i lokalizujemy na jego obudowie złącze wtykowe zacisku 50. Podłączamy kołek stykowy 1 złącza wtykowego z przewodem sterującym manometru. Ściągamy pokrywę dodatniego zacisku akumulatora i podpinamy do niego przewód zasilający manometru.

Zobacz też: Mercedes W210: wymiana cieczy chłodzącej

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Woźniak

Adwokat - ekspert w dziedzinie prawa rodzinnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama