REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Opel Vectra B: wymiana żarówek

Wymiana żarówek w Oplu Vectra B. Fot.Newspress
Wymiana żarówek w Oplu Vectra B. Fot.Newspress

REKLAMA

REKLAMA

Wymiana żarówek w Oplu Vectrze B na trasie w nocy może okazać się problematyczna jeśli nie mamy latarki. Znając jednak sposób na wymontowanie poszczególnych żarówek w Oplu Vectra B możemy znacznie ułatwić sobie takie zadanie

Zaczynamy od wymiany żarówek w przedniej lampie. Na początku otwieramy przednią maskę. Następnie musimy wyjąć skrzynkę przekaźników. Mieści się ona bezpośrednio przed akumulatorem. Zapewni nam to lepszy dostęp do lewego reflektora. Teraz zdejmujemy osłonę i mamy widoczne złącza do wypięcia świateł mijania, postojowych i drogowych. W przypadku drogowych i postojowych należy ścisnąć i odchylić sprężysty zatrzask oprawki. Wyjmujmy przepaloną żarówkę i instalujemy nową.

REKLAMA

Zobacz też: Opel Vectra B: wymiana filtru paliwa

REKLAMA

Jeśli chodzi o światła pozycyjne to należy wyjąć oprawkę z reflektora światła drogowego a następnie wyciągamy żarówkę z oprawki i podmieniamy na nową na końcu ponownie wciskamy oprawkę w reflektor. Na końcu zakładamy złącze do oprawki, mocujemy osłonę i instalujemy skrzynkę przekaźników. Przechodzimy do wymiany żarówki w kierunkowskazie przednim. Tutaj zostały zastosowane dwa rozwiązania.

Pierwsze dotyczy aut do kwietnia 1999. Tutaj demontuje się kierunkowskaz oddzielnie. Wystarczy odblokować śrubokrętem sprężynę ustalającą i wyjąć lampę z reflektora. W modelach wyprodukowanych po tym terminie kierunkowskaz jest zintegrowany razem z reflektorem i nie może być demontowany oddzielnie. W celu wyjęcia żarówki dociskamy oprawkę w kierunku reflektora i obracamy. Po wyjęciu chwytamy za żarówkę, wciskamy, obracamy w lewo i wyjmujemy ją. Montaż wykonujemy w odwrotnej kolejności.

Pozostajemy w temacie kierunkowskazów o wymontujemy ten boczny. Wystarczy podważyć go za pomocą małego śrubokręta. Następnie obracamy całą oprawę w lewo. Wyjmujemy starą żarówkę i montujemy nową. Pozostałe czynności wykonujemy w odwrotnej kolejności. Zajmiemy się jeszcze przodem auta, będzie to żarówka reflektora przeciwmgielnego. Dla wygody możemy unieść tył auta jednak nie jest to konieczne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Otwieramy maskownicę lampy i odpinamy złącze elektryczne. Wypinamy klamrę sprężystą o wyjmujemy żarówkę w jej miejsce wsadzamy nową. Pozostałe czynności wykonujemy w odwrotnej kolejności do demontażu. Przechodzimy do tylnych lamp. Lewe pokrycie zdejmujemy ręcznie, natomiast w prawym musimy obrócić zaciski i otworzyć pokrycie apteczki. Teraz dociskamy mocowanie lampy na zewnątrz samochodu i wyjmujemy korpus lampy.

Zobacz też: Opel Vectra B: wymiana oleju silnikowego

REKLAMA

Rozkład żarówek jest następujący: na górze świateł hamowania, na środku po zewnętrznej stronie – kierunkowskaz, po wewnętrznej – światła cofania, na dole od zewnątrz – światło tylne, od wewnątrz - światła przeciwmgielne lub cofania. W przypadku konieczności wymiany wciskamy żarówkę w oprawkę i obracamy w lewo. Wyjmujemy przepaloną i wkręcamy nową. Montaż w odwrotnej kolejności.

Na końcu pozostaje żarówka tablicy rejestracyjnej. Wyjmujemy ją ze zderzaka za pomocą śrubokręta. Następnie wciskamy zaczep znajdujący się z boku i odchylamy klosz lampy od obudowy. Teraz wciskamy żarówkę w oprawkę i obracamy w lewo. Wyjmujemy przepalona a w jej miejsce wsadzamy nową. Montaż w odwrotnej kolejności.

Zobacz też: Opel Vectra B: kontrola układu chłodzenia

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe kary dla kierowców przyjęte. Masowo polecą prawa jazdy

Kierowców czeka rewolucja w karaniu za wykroczenia. Przepisy przyjęte przez Parament Europejski niosą poważne zmiany. Reforma ma przyczynić się do zmniejszenia liczby zabitych na europejskich drogach. Oto szczegóły…

Majówka może przynieść spadek cen paliw. Za benzynę Pb 95 możemy zapłacić od 6,61 do 6,72 zł za litr, a za Pb98 od 7,28 do 7,39 zł

W nadchodzący majowy weekend, kierowcy mogą spodziewać się korzystniejszych cen paliw. Eksperci portalu e-petrol.pl prognozują spadek kosztów tankowania, a to z powodu promocji oferowanych przez stacje benzynowe.

Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

REKLAMA

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

REKLAMA

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA