REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zamienniki części oryginalnych - układ rozrządu

Tomasz Kurowski
Rozrząd
Rozrząd

REKLAMA

REKLAMA

Rozrząd jest ważnym elementem w układzie napędowym. Zaniedbania w jego obsłudze oraz awarie prowadzą najczęściej do nieodwracalnych uszkodzeń silnika. Prezentujemy wybranych producentów części zamiennych do układu rozrządu.

Układ rozrządu - wybrani producenci zamienników:

- Contitech – niemiecka firma należąca do znanej grupy Continental. Contitech produkuje wytrzymałe paski rozrządu do samochodów osobowych. Dostępne są też paski klinowe, również bardzo popularne i świetnej jakości. Zdecydowanie godne polecenia i trwałe. Montowane bardzo często na pierwszy montaż.

REKLAMA

- Gates – firma specjalizująca się w układach rozrządu. W swojej ofercie ma paski klinowe, wielorowkowe, napinacze rozrządu a nawet zamienne koła pasowa. Chwalona i polecana m.in. przez użytkowników aut marki Honda.

- GMB – japońska firma specjalizująca się w produkcji kompletnych zestawach rozrządu. Szczególnie cenione i wybierane są pompy wody z uszczelkami tej firmy, które charakteryzują się fabrycznymi parametrami oraz rolki napinające i prowadzące. Świetna jakość wykonania i trwałość to zasługa wieloletniego doświadczenia na rynku motoryzacyjnym oraz rygorystycznych procedur testowania zarówno materiałów, jak i gotowych produktów.

Zobacz też: Koszt wymiany paska rozrządu

REKLAMA

- INA – niemieckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji komponentów do układów rozrządu (zarówno łańcuchowych jak i na pasku), m.in. rolki napinające i prowadzące paski rozrządu a także alternatory. Wyroby marki INA cieszą się zaufaniem klientów indywidualnych oraz wielu europejskich producentów samochodów (m.in. Porsche oraz Volkswagena) za sprawą jakości, innowacyjności i niezawodności, którą zawdzięczają starannemu doborowi materiałów oraz drobiazgowym procedurom testów. W ofercie firmy znajdują się zarówno kompletne zestawy rozrządów, jak i poszczególne komponenty dla szerokiego zakresu silników. Uwaga na podróbki! Z racji popularności firmy rynek zalewają podrabiane komponenty pod szyldem INA.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Koyo – japońska firma specjalizująca się w produkcji łożysk, ale także świetnych jakościowo i bardzo często wybieranych w układach rozrządu napinaczy (szczególnie japońskich autach). Duża dostępność, świetna jakość wykonania i trwałość.

- Mitsuboshi – kolejne japońskie przedsiębiorstwo, specjalizujące się w produkcji świetnych pasków rozrządu, kompletnych układów jak i pasków klinowych. Paski napędowe marki Mitsuboshi cieszą się powodzeniem na niezależnym rynku części zamiennych za sprawą wysokiej jakości i trwałości. W zdecydowanej większości wybierane do samochodów japońskich. Również tutaj należy uważaj na zalewajce rynek podróbki! Podrobiony pasek Mitsuboshi może się zerwać nawet po kilkudziesięciu kilometrach. Zalecany zakup tylko w renomowanych firmach.

Zobacz też: Łańcuch czy pasek rozrządu - trwałość i koszt wymiany

REKLAMA

- Ruville – niemiecka firma specjalizująca się w układach rozrządu. Produkowane przez firmę Ruville części układów rozrządu – rolki, paski, łańcuchy oraz napinacze i inne elementy niwelujące drgania. Szeroki asortyment firmy umożliwia dobór komponentów odpowiednich dla wybranego modelu samochodu. Wysoka jakoś oferowanych produktów. Rozrządy stosowane na pierwszy montaż m.in. w BMW czy Volkswagenie.

- SKF – szwedzkie przedsiębiorstwo oferujące trwałe i dobre jakościowo komplet rozrządy, paski napinające a także łożyska silnika i kół. Firma współpracuje z Daimlerem, Hondą i Isuzu i oferuje części praktycznie do wszystkich dostępnych na rynku aut.

- SNR – tym razem francuska firma. SNR jest jednym z wiodących producentów zestawów rolek, napinaczy i pasków rozrządu dla pojazdów wielu marek. Precyzja wykonania oraz niezwykle korzystny stosunek jakości do ceny powodują, że wyroby tej marki cieszą się wielkim zainteresowaniem klientów.

Zobacz też: Jak zapobiec zerwaniu się paska rozrządu?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Minister zapowiadał rejestrację aut przez internet. Kiedy to będzie możliwe? Data jest znana

Rejestracja auta online będzie. To dobra informacja. Gorsza jest taka, że trzeba będzie na nią poczekać. Wstępnie szefostwo CEPiK mówi nawet o terminie 30 miesięcy. Czy taka rejestracja będzie wymagać wizyty w wydziale komunikacji?

Pożar samochodu elektrycznego. Co zrobić? Jak się zachować?

Pożar Luciad Air w Warszawie sprawił, że na tapet powrócił temat pożarów samochodów elektrycznych. Jak w razie pojawienia się ognia powinien zachować się kierujący pojazdem i inni użytkownicy drogi? Jak gasić ogniwa zawarte w baterii?

Jazda na rolkach i wrotkach a przepisy drogowe. Rolkarz to pieszy czy kierujący? Jakie ma obowiązki?

Sezon na rolki i wrotki startuje wraz z pierwszymi objawami wiosny. A to oznacza, że warto przypomnieć zasady poruszania się tymi "środkami transportu". Bo ich również dotyczą przepisy drogowe. Na jakie konkretnie zasady wskazują?

To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

REKLAMA

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

REKLAMA