| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Zakup floty poleasingowej

Zakup floty poleasingowej

Przedsiębiorcy budujący park samochodowy swojej firmy, powinni rozważyć zakup pojazdów poleasingowych - szczególnie wtedy, kiedy cena gra rolę. Centra sprzedaży oferują duży wybór aut za rozsądną cenę, zaś ich finansowanie odbywa się w formie wybranej przez nabywcę np. za pomocą leasingu, pożyczki, kredytu, gotówki.

Gdzie szukać aut poleasingowych?

EFL - dysponujący jednym z największych parków samochodów - stworzył specjalną platformę www.aukcje.efl.pl, dedykowaną sprzedaży poleasingowych aut, maszyn i urządzeń oraz sprzętu biurowego. Klienci mogą zapoznać się z bogatą ofertą samochodów poleasingowych oraz pochodzących z wynajmu długoterminowego. Zamieszczone oferty sprzedaży zawierają podstawowe informacje dotyczące marki i modelu auta, roku produkcji, przebiegu oraz ceny wywoławczej. Ponadto, klient może zapoznać się z dokładnym opisem stanu technicznego pojazdu oraz dokumentacją zdjęciową. Przedsiębiorcy zainteresowani danym pojazdem wyszukanym na platformie, mogą osobiście sprawdzić jego stan w nowoczesnym Centrum Sprzedaży Poleasingowej EFL, znajdującym się w podwrocławskich Magnicach.

Zobacz też: Jakie są korzyści z finansowania leasingiem?

Formalności przy zakupie auta poleasingowego

Formalności zawiązane ze sprzedażą auta poleasingowego w EFL  ograniczone są do niezbędnego minimum. Ze względu na sprzedaż prowadzoną w formie aukcji internetowych, przedsiębiorca powinien zarejestrować się w serwisie aukcyjnym, a następnie wygrać licytację. Po pomyślnym jej zakończeniu, klient wybiera formę finansowania pojazdu.

Zobacz też: Raty leasingowe - konsekwencje, gdy nie zapłacisz

Ważne przy zakupie samochodu poleasingowego

Decydując się na zakup auta poleasingowego - tak jak w przypadku każdego innego używanego auta - należy zwrócić  uwagę na stan techniczny pojazdu. Klient może oczekiwać, że auto poleasingowe jest rzetelnie przygotowane do odsprzedaży. Firmy leasingowe każdorazowo dokonują ich przeglądu. Dzięki szczegółowej wycenie i diagnostyce pojazdów, przedsiębiorcy mają możliwość właściwej oceny ich stanu technicznego.

Dla klienta istotne jest również sprawdzone źródło pochodzenia auta. W przypadku zakupu od firmy leasingowej, kupujący nie musi obawiać się takiego ryzyka jak np. zakupu pojazdu pochodzącego z kradzieży, cofania licznika przebiegu auta czy podawania nieprawdziwych informacji dotyczących wypadkowości pojazdu.

Zobacz też: Jakie są rodzaje leasingu?

Zalety i wady zakupu auta poleasingowego

Argumentami przemawiającymi za zakupem pojazdów poleasingowych są m.in. pewność  stanu prawnego oraz technicznego auta. Jego nabycie potwierdzone jest fakturą VAT na pełną kwotę zakupu. Nie bez znaczenia jest możliwość wyboru z bogatej oferty liczącej kilkaset pozycji zlokalizowanej w jednym miejscu - w Centrum Sprzedaży Poleasingowej w Magnicach. Do wad takiego zakupu, klienci najczęściej zaliczają konieczność udziału w licytacji.

Przykładowe aukcje

Marka pojazdu

Cechy

Cena wywoławcza (netto)

NISSAN Juke 1,6 Tekna

przebieg 37642km, rok produkcji 2010, 5 osobowy

26 600 zł

OPEL Vivaro 2,5 CDTI

przebieg 190639km, rok produkcji 2008, ładowność 910kg, 6 osobowy

21 500 zł

OPEL CORSA 1,2 ESSENTIA

przebieg 23571km, rok produkcji 2010, 5 osobowy

18 600 zł

Wybrane aukcje z okresu od 2013-04-22 do 2013-05-14;

Zobacz też: Samochód służbowy, a urlop

Tekst: Krzysztof Maszczyk, Zastępca Dyrektora | Departament Kredytów Trudnych EFL

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Cafe Finance

Ogólnopolskie biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »