| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Auto firmowe > Wysokość diet na podróże służbowe

Wysokość diet na podróże służbowe

Od marca 2013 r. zmienia się wysokość diet na podróże służbowe. Dobrą wiadomością jest to, że diety wzrosną. Gorszą, że wzrosną niewiele.

Od początku marca 2013 r. dieta za dobę krajowej podróży służbowej wyniesie 30 zł. Wzrost diety spowoduje tym samym wzrost zryczałtowanych stawek (kiedy pracownik nie może udokumentować wydatków paragonem lub fakturą) za przejazd środkami komunikacji do 6 zł za dobę oraz za nocleg do 45 zł za dobę.

Wysokość diety zmienia się w zależności od liczby godzin, którą pracownik spędził w podróży służbowej oraz w zależności od tego, czy podczas wyjazdu miał zapewnione wyżywienie.

Zobacz też: Służbowe auto, a badania lekarskie

Kiedy pracownikowi przysługuje pełna dieta

Pełna dieta w wysokości 30 zł za dobę przysługuje pracownikowi w przypadku, gdy czas od wyjazdu do powrotu pracownika wynosi minimum 12 godzin. Jeżeli wyjazd pracownika zajmie mniej niż 8 godzin, dieta nie przysługuje. Natomiast, gdy zajmie od 8 do 12 godzin przysługuje 50% diety.

Jeżeli podróż pracownika przedłuży się o mniej niż 8 godzin ponad dobę wtedy należy doliczyć mu dietę w wysokości 50%. Pełną stawkę należy doliczyć jeżeli wyjazd przedłuży się o 8 godzin i więcej następnej doby. 

Zobacz też: Co wybrać, kredyt samochodowy czy leasing?

Rozliczanie diet, a bezpłatne wyżywienie

W przypadku, gdy pracownik ma zapewnione na wyjeździe służbowym bezpłatne wyżywienie należy pomniejszać wysokość diety o następujące stawki - 25% w przypadku śniadania, 50% w przypadku obiadu oraz 25% w przypadku kolacji.

Zwrot kosztów za nocleg odbywa się na zasadzie okazanego przez pracownika rachunku, ale wysokość zwrotu nie może być wyższa niż 600 zł za dobę.

Źródło: Infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

decyzje-IT.pl

decyzje-IT.pl to specjalistyczny, internetowy serwis branży IT, stanowiący centrum wiedzy na temat rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw i organizacji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »