| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Samochodem na weekend: Zielona Góra

Samochodem na weekend: Zielona Góra


Zielona Góra to miasto położone w zachodniej Polsce. Na jej terenie możemy podziwiać liczne pomniki przyrody. Do najciekawszych miejsc można zaliczyć palmiarnię, której najcenniejszym okazem jest daktyl kanaryjski.

Zielona Góra swoją nazwę zawdzięcza bujnej roślinności, u podnóża której w przeszłości powstała osada rolnicza. Obecnie na jej terenie możemy zobaczyć ponad 260 gatunków drzew i krzewów. Większość osiedli otoczonych jest „zielonymi terenami”. W oczy rzuci się nam także pagórkowate ukształtowanie terenu. Do najbardziej okazałych pomników przyrody zalicza się 800-letni cis przy ul. Kopernika.

Zielona Góra otrzymała prawa miejskie w 1323 roku. W średniowieczu miasto związane było z Dolnym Śląskiem. Od XIII wieku ten region przechodzi w ręce czeskie, a później niemieckie. Z XVII- i XVIII-wiecznych przekazów wynika, że w tym okresie ludność polska nosiła jeszcze polsko brzmiące nazwiska. Sytuacja diametralnie zmieniła się przed II wojną światową – liczba ludności spadła do 25 tysięcy. Po wojnie Zielona Góra administracyjnie została przyłączona do województwa poznańskiego.

W XX wieku terytorium Zielonej Góry zamieszkiwali głównie repatrianci zza wschodniej granicy oraz Wielkopolski. Dziś ten atrakcyjnie położony region kraju staje się ważnym ośrodkiem turystycznymi i kulturalnym Polski.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »