reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Samochodem po Mazurach: Mosty w Kiepojcie

Samochodem po Mazurach: Mosty w Kiepojcie

Nad rzeką Bludzią w gminie Dubienki znajduje się para bliźniaczych mostów kolejowych. Nie są one może tak okazałe i dobrze zachowane jak mosty w Stańczykach lecz podróżując samochodem po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich nie możemy ominąć tego „cudu Mazur”.

Wieś Kiepojcie położona jest w środkowo – południowej części gminy Dubienki, nad rzeką Bludzią i północnym skrajem jeziora Przerośl. Odnaleźć ją można niedaleko nieczynnej drogi kolejowej relacji Dubeniki – Żytkiejmy.

Zobacz również: Jak zachowywać się wobec autobusów?

Nazwa wsi jest pochodzenia litewskiego z racji tego, iż położona jest kilkanaście kilometrów od granicy z obwodem kaliningradzkim. Jadąc samochodem po tym terenie skierujmy się kilkaset metrów na zachód od wiaduktu nieczynnej linii kolejowej Botkuny – Żytkiejmy. Dojedziemy wówczas do bliźniaczych mostów usytuowanych nad rzeką Bludzią. Wygląd tych mostów różni się nieco od mostów położonych w Stańczykach. Tutaj mamy do czynienia z wykonaną z cegły i betonu konstrukcją oraz z mniejszą wysokością aniżeli ma to miejsce w Stańczykach.

Zobacz również: Samochodem po Mazurach: Mikołajki

Południowy most jest niedokończony. Powodem tego stanu rzeczy był zbliżający się koniec I wojny światowej, który przerwał pracę nad przedłużeniem jednego z bliźniaczych mostów. Zarówno wieś Kiepojcie, jak i mosty położone w Stańczykach to prawdziwe perły północno – wschodniej Polski. Często o ich istnieniu dowiadujemy się przypadkiem, przejeżdżając przez zapomnianą przez wszystkich wieś, jakby „przeniesioną” wprost z mołdawskiego pustostanu.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

fot. Dacia
fot. Dacia

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Siwka

Maciej Siwka jest adwokatem, partnerem zarządzającym w Kancelarii Achtelik Siwka i Wspólnicy Adwokaci i Radcy Prawni sp. p. z siedzibą w Katowicach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama