| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Wakacje w Egipcie – czy warto wynająć samochód?

Wakacje w Egipcie – czy warto wynająć samochód?

Do ziemi Faraonów możemy przyjechać własnym samochodem i po spełnieniu licznych warunków spokojnie podróżować nim po kraju, ale lepiej chyba jednak jest wynająć auto na miejscu.

Od razu ostrzegamy, że takiego rozwiązania nie polecamy „świeżym” kierowcom. Ba, wielu doświadczonych widząc ruch panujący na ulicach większości miast Egiptu woli transport taksówkami, busami czy nawet wielbłądami. Co tu dużo mówić, jazda w Egipcie rządzi się własnymi prawami. Podobna do warunków polskich jest jedynie jazda prawą stroną jezdni.

Zobacz również: Wyjazd samochodem do Islandii

W praktyce nie przestrzega się żadnych zasad ruchu drogowego, a jedynym wyjątkiem jest zasada, że każdy, kto jest przede mną ma pierwszeństwo. Dlatego też trzeba się liczyć z tym, że kierowcy rzadko, kiedy patrzą wsteczne lusterka i robią różne całkowicie nieprzewidywalne rzeczy, jak np. nagłe zajeżdżanie nam drogi tuż przed nosem - co gorsza, jeśli by ten manewr skończył się wypadkiem, to my, jako jadący z tyłu, ponosilibyśmy odpowiedzialność.

Zobacz również: Wyjazd samochodem do Macedonii

Zdecydowanie łatwiej podróżuje się pomiędzy dużymi miastami. Sieć dróg w jest w miarę dobrze rozbudowana, najlepsze drogi, nawet czteropasmowe, spotkamy w Delcie Nilu, ale całkiem dobre i wygodne są także te w Dolinie Nilu, na Synaju i nad Morzem Czerwonym. Pozostałe drogi podrzędne są zwykle w sporo gorszym stanie i na terenach pustynnych często są zasypane piaskiem i ciężko przejezdne.

Podczas jazdy po Egipcie trzeba być bardzo uważnym, gdyż najróżniejsze zwierzęta oraz ludzie, zwłaszcza dzieci, chadzają sobie beztrosko nawet po dużych drogach i naprawdę nie trudno jest kogoś rozjechać. Aby wynająć auto należy mieć ukończone 21 lat i posiadać międzynarodowe prawo jazdy, a jeśli ktoś nie chce sam prowadzić samochodu może wynająć za niezbyt wygórowaną cenę własnego kierowcę.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Huczko

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »