reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Bezpieczna podróż pociągiem

Bezpieczna podróż pociągiem

Podróżowanie pociągiem niesie ze sobą pewne zagrożenia, dlatego ważne jest, aby przed podróżą zdać sobie z nich sprawę. W końcu przezorny zawsze ubezpieczony…

Należy szczególną ostrożność zachować już na zatłoczonym peronie, gdzie często pojawiają się kieszonkowcy. Wsiadając do pociągu lepiej nie decydować się na pomoc obcych osób przy wnoszeniu bagażu do wagonu. Często się bowiem zdarza, że ów uczynna osoba, okazuje się złodziejem i znika nagle z bagażem, który sami jej wręczyliśmy.

W trakcie podróży nie należy zostawiać swojego bagażu bez opieki, a zwłaszcza torebek i podręcznych plecaków. Jeśli musimy opuścić przedział na jakiś czas, bagaż podręczny zabierzmy ze sobą. Starajmy się jednak nie podróżować w pojedynkę. Zwracaj baczną uwagą na podręczny bagaż podróżny w szczególności podczas podróży nocą. Staraj się nie spać jeśli podróżujesz sam. W przypadku kiedy podróżujesz z kimś, ustalcie dyżury czuwania.

Zobacz również: Bezpieczna podróż samochodem

W podróży miej przy sobie tylko niezbędną kwotę pieniędzy. Jeżeli masz przy sobie większą kwotę pieniędzy, nie trzymaj jej w jednym miejscu. Zmniejsza to ryzyko ewentualnej utraty całej kwoty. Cenne przedmioty, pieniądze, czeki podróżne, dokumenty w czasie podróży staraj się mieć przy sobie.

Unikaj podróżowania w pustych przedziałach, a zwłaszcza w nocy. Bądź nieufny w stosunku do nieznanych Ci osób, nie zawieraj przygodnych znajomości w podróży. Stosuj się do przepisów bezpieczeństwa obowiązujących w pociągach. Pamiętaj, że papierosy można palić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Zwracaj uwagę na dokładne gaszenie niedopałków.

Zobacz również: Bezpieczna podróż samolotem

Jeśli zauważysz podejrzanie zachowujących się ludzi poinformuj obsługę pociągu. W przypadku kradzieży poinformuj najbliższą jednostkę policji.

Gdy uczestniczysz w wypadku

  • Jak najszybciej ewakuuj się z miejsca zagrożenia — jeśli to możliwe wyjdź z pociągu lub przejść do przodu (rozwój pożaru następuje od miejsca jego wystąpienia do końca pociągu);
  • Przy wysiadaniu z pociągu uważaj na sąsiednie tory;
  • O ile to możliwe wysiadaj na tę stronę pociągu, gdzie nie ma torów;
  • W razie potrzeby i możliwości skorzystaj z gaśnicy będącej na wyposażeniu wagonu;
  • Udziel pierwszej pomocy poszkodowanym.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały MSWiA

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace to zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, profesjonalne usługi doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego oraz nowoczesny outsourcing księgowości, kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama