reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Bezpieczna podróż samolotem

Bezpieczna podróż samolotem

Zanim wejdziesz na pokład samolotu, zapoznaj się z przepisami bezpieczeństwa, które obowiązują na jego pokładzie. Unikniesz w ten sposób ewentualnych uwag załogi i niezręcznych sytuacji.

Po pierwsze sprawdź czy do bagażu nie zabrałeś niebezpiecznych przedmiotów lub substancji. Dokładne informacje na ich temat możesz uzyskać u swojego przewoźnika. Zgłoś się odpowiednio wcześniej (przynajmniej 1,5 godz. przed odlotem) do odprawy granicznej.

Nie zostawiaj bez opieki w halach lotnisk swoich bagaży. Jeśli natomiast zauważysz samotny bagaż, poinformuj o tym fakcie obsługę lotniska. Nie gódź się przewozić bagaży i paczek innych osób, podczas kontroli może okazać się bowiem, że nie możesz wejść z nimi na pokład.

Zobacz również: Co zrobić, gdy okradną Cię za granicą?

Jeśli jesteś osobą palącą, pamiętaj, aby zarezerwować miejsce w samolocie w sekcji dla palących. Palenie papierosów w innym niż wyznaczone miejsce jest zabronione, dotyczy to również toalet (zwłaszcza podczas rejsów, w których obowiązuje zakaz palenia tytoniu) - w toaletach zainstalowane są automatyczne gaśnice i czujki dymu.

Dokładnie zapoznaj się z instrukcją bezpieczeństwa i uważnie wysłuchaj prezentowanych przez personel pokładowy zasad bezpiecznego zachowania i zasad postępowania na wypadek nagłego zdarzenia. Po wejściu na pokład zwróć uwagę na usytuowanie wyjść awaryjnych.

Zobacz również: Jak złodzieje okradają samochody?

Jeśli cokolwiek Cię niepokoi, zgłoś swoje obawy personelowi pokładowemu, który w odpowiedni sposób zareaguje. W sytuacji awaryjnej staraj się zachować spokój i słuchaj wszystkich poleceń stewardessy.

W trakcie lotu żadne rzeczy nie powinny luzem leżeć na pokładzie. Bagaż podręczny powinien być schowany pod siedzeniem, albo w specjalnie do tego przygotowanej górnej półce bagażowej. Gazety, książki powinny natomiast być włożone do kieszeni poprzedzającej fotel lub oddane stewardesie.

 

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały MSWiA

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Fot. newspress
Fot. newspress

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Leszek Markiewicz

Agent nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama