| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Modnie w Chorwacji

Co noszą na sobie mieszkanki Dalmacji? Jakie znaczenie ma kolczyk u chorwackich mężczyzn? Gdzie imprezują i jak biorą ślub mieszkańcy Chorwacji?

Orszak weselny z flagą

Cała w bieli z bukietem kwiatów; w każde sobotnie popołudnie w wielu miejscowościach odbywają się tradycyjne wesela. Zatrzymawszy się chwilę, na przykład przed ratuszem w Makarskiej, możecie być Państwo świadkami uroczystego pochodu weselnego wystrojonych i śpiewających przy akompaniamencie akordeonu gości, towarzyszących młodej parze do ślubnego ołtarza. A na czele orszaku zawsze powiewa chorwacka flaga narodowa znacznych rozmiarów.

Włoska moda

Młode mieszkanki Dalmacji entuzjazmują się przede wszystkim włoską modą, oferowaną po słonych cenach w butikach większych miast i ośrodków turystycznych. Miastem nadającym Dalmacji ton w dziedzinie nowych trendów jest Split, z licznymi sklepami z obuwiem. A tradycja ludowa głosi, że najładniejsze dziewczyny Chorwacji pochodzą właśnie ze Splitu.

Mężczyźni z kolczykiem w uchu

Złote kółko w męskim uchu to nawiązanie do dawnej tradycji żeglarzy. Dla marynarzy i rybaków ozdoba ta stanowiła dawnymi czasy gwarancję sprawienia godnego pogrzebu, gdyby ich martwe ciało zostało kiedyś wyrzucone przez fale na ląd...

Całą paczką na wesołą wyprawę

W weekendy młodzi Dalmatyńczycy organizują zwykle wycieczki w większych grupach, w ciągu dnia najchętniej na żaglówce, ale często również na skuterach, które są tu absolutnie „trendy”. A nocna zabawa w dyskotece lub w plażowym barze trwa zwykle aż do następnego wschodu słońca.

Zamów katalog na lato lub ofertę "szytą na miarę".

  

Wynajmij apartament lub dom wakacyjny na wakacje 2011 w Chorwacji tutaj.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Żurowski

Dyrektor Regionalny Zebra Technologies w Europie Środkowej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »