reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > ABC samochodowych podróży > Komu w drogę z BlaBlaCar?

Komu w drogę z BlaBlaCar?

Dane mówią same za siebie. Dziesiątki tysięcy użytkowników, ponad 10 tysięcy dostępnych wolnych miejsc w każdy weekend… Wspólne podróżowanie z BlaBlaCar trafiło w Polsce na podatny grunt. O ile przekonanych nie trzeba przekonywać, to dla wątpiących przygotowaliśmy argumenty przełamujące ich obawy.

Dla ceniących bezpieczeństwo. Korzystanie z serwisu wymaga rejestracji, a tożsamość osób jest weryfikowana. Dodatkowo po każdej podróży, kierowcy i pasażerowie wystawiają sobie oceny, co podnosi ich wiarygodność w oczach społeczności. O bezpieczeństwo jazdy dbają kierowcy – podróżując z pasażerami, prowadzą ostrożniej.

Dla tnących koszty. Kierowcy otrzymują od pasażerów zwrot kosztów paliwa, pasażerowie zyskują przejazd konkurencyjny cenowo w porównaniu do pociągu i autobusu.

Zobacz też: Wspólna podróż przez internet

Dla będących za pan brat z ekonomią. Wynajmowanie wolnych miejsc w samochodach przez kierowców pasażerom jadącym w tę samą stronę to przykład ekonomii dzielenia kosztów (ang. sharing economy). Wymieniamy się dobrami i usługami, dzięki czemu oszczędzamy.

Dla troszczących się o środowisko. Im więcej miejsc zajętych w samochodzie, tym mniej pojazdów na ulicach i mniejsza emisja dwutlenku węgla.

Dla zmierzających prosto do celu. Wspólne podróże często wiodą pod konkretny adres. Jadąc pociągiem lub autobusem docieramy na dworzec lub przystanek, skąd musimy przemieścić się tam, gdzie chcemy.

Zobacz też: BlaBlaCar - najważniejsze fakty

Dla ceniących punktualność. Kierowcy BlaBlaCar umawiają się z pasażerami o konkretnej godzinie we wskazanym miejscu i nie spóźniają się.

Dla negocjatorów. BlaBlaCar jest sposobem przemieszczania się na długie dystanse. Jeśli jednak posłużymy się odpowiednimi argumentami, z pewnością uda nam się dojechać bliżej.

Dla osób towarzyskich. Jeśli lubimy zawierać znajomości i umilać podróż długimi pogawędkami, szukajmy osób ze statusem BlaBla i BlaBlaBla . Z pewnością tematów nam nie zabraknie.

Dla milczących. Jeśli lubimy podziwiać widoki za oknem bądź drzemać w trakcie podróży, szukajmy osób ze statusem Bla. Dojedziemy do celu, nie mówiąc za wiele.

Dla kierowców szukających pasażerów i pasażerów szukających kierowców. Przyrost liczby użytkowników i coraz większa różnorodność tras zwiększają szansę na znalezienie towarzysza podróży.

Zobacz też: Świadek wypadku - jak się zachować?

Dla wypełniających formularze. Podczas rejestracji w serwisie, wypełniamy formularz, w którym zaznaczamy nasze zainteresowania jak i stopień rozmowności. Dzięki temu łatwiej jest nam nawiązać kontakt z osobami o podobnych cechach.

Dla zwiedzających. Podróże z BlaBlaCar można tak zaplanować, by po drodze zatrzymać się w miejscach godnych uwagi.

Dla wielbicieli zlotów. Wybierając się na tematyczny zlot, koncert, wystawę, szukajmy osób z BlaBlaCar jadących w tę samą stronę. Być może połączy nas wspólna pasja.

Dla krzewiących dobrosąsiedzkie stosunki. BlaBlaCar jest obecny w 10 państwach Europy, w tym w Polsce i w Niemczech. Poszerzają się zatem możliwości wzajemnych odwiedzin.

Dla poszukujących odmiany. Przywykliśmy do podróży autobusami i pociągami. Zmieńmy przyzwyczajenia i przemierzajmy odległości z BlaBlaCar. To wygodny i efektywny sposób dotarcia do celu.

reklama

Czytaj także

Ekspert:

BlaBlaCar.pl

– wspólne przejazdy: oszczędności i ekologia

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Platforma BlaBlaCar łączy osoby dysponujące miejscem w samochodzie.
Platforma BlaBlaCar łączy osoby dysponujące miejscem w samochodzie.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KDP Tax

Kancelaria doradztwa podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama